Tag: tworzywa

tworzywa

Mikrotechnologia

Technika materiałowa i olbrzymie kroki ogólnie w technologii i chemii pozwoliły dostarczyć nam całkowicie nowych narzędzi, zupełnie innowacyjnych materiałów do przeróżnych zastosowań. Najpowszechniejszym przykładem są znane jako jednokrotnego użytku, ale tak naprawdę nie aż tak bardzo słabe torebki, które każdego dnia można kupić w spożywczaku za parę groszy, donieść w nich zakupy do samochodu czy do domu, a potem użyć ich do czegoś innego.

Read more

Syntetyczne nawierzchnie – właściwości

Nanotechnologia i olbrzymie postępy generalnie w technologii i chemii pozwoliły dostarczyć ludziom całkiem nowych rzeczy, całkowicie pionierskich substancji do różnych zastosowań. Typowym przykładem są uznawane za jednokrotnego użytku, choć tak naprawdę nie aż tak bardzo słabe torebki, jakie co dzień da się nabyć w supermarkecie za parę groszy, przenieść w nich zakupy do auta czy do mieszkania, a potem wykorzystać do czegoś innego. Niezwykle niedroga rzecz, oczywiście bardziej nietrwała niż płócienne torby czy ręcznie robione wiklinowe kosze, z jakim chadzało się po sprawunki dekady temu, jednak cały czas pod ręką, przydatne też do mnóstwa pozostałych zastosowań.

Read more

Blacha do zadań specjalnych

Blachy wykorzystywane w przemyśle budowlanym i wydobywczym muszą charakteryzować się w każdym przypadku wysoką wytrzymałością na ścieranie. Elementy tego rodzaju są zwykle wytwarzane z określonego stopu stali, poddanego specjalnym procesom. Jest to jednak tak kosztowny materiał, że żadna firma zajmująca się wyrobem tego typu materiału nie podzieli się sekretami tego elementu. Na rynku istnieje parę przedsiębiorstw wytwarzaniem tego typu produktów, każdy odznaczający się innym poziomem ścieralności oraz odporności na odkształcenia.

Read more

Najczęściej występujące modele dachów

Dach posiada bardzo ważną rolę w każdej budowli. Przede wszystkim chroni przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, chłód czy wilgoć. Technologia produkcji dachów, tak samo jak wiele innych gałęzi przemysłu, niezwykle dynamicznie się rozwija. Co najważniejsze zmianom ulegają urządzenia oraz materiały, jakie są wykorzystywane. Na dzień dzisiejszy niezwykle rzadko przykładowo stosowana jest tradycyjna dachówka ceramiczna, tak znana ze starszych budynków i wciąż nierzadko widywana.

Read more

Przedmioty, które będą nieodzowne podczas budowania wiat z drewna.

Każdy, kto będzie mieć większy ogródek bez wątpienia chce go urządzić w lecie w taki sposób, by dało się tam swobodnie spędzać wolne chwile. Oczywiście, im większą powierzchnię ma się obszaru do spożytkowania to na tym więcej wolno sobie pozwalać. Oczywiste natomiast będzie to, iż jeżeli ktoś zdecyduje się na de facto odważne designerskie rozwiązania to nie będzie tego żałować.

Read more

Gdzie zastosowanie znajdują tworzywa sztuczne

Trzeba byłoby sporo dumać nad tym, co takiego określić można jako ten największy wynalazek dla ludzkości. Sporo wynalazków możemy zaliczyć do tej kategorii zaczynając od prądu, dalej dochodząc do żarówki, samolotu, łodzi podwodnej i tak dalej. Z pewnością w grupie tej powinny być również plastik i wszelkie inne tworzywa sztuczne. Ich zastosowanie jest przeogromne i trudno byłoby odszukać dziedzinę gospodarki, która nie korzysta z tego wynalazku.

Read more

Wykańczanie pokoju – co wziąć pod uwagę?

Wykańczanie mieszkania to niezwykle istotna kwestia. W tym przypadku musimy wziąć pod uwagę każdy, nawet najmniejszy detal. Musimy wiedzieć, iż to, w jaki sposób zaprojektujemy nasz dom, będzie decydować o komforcie użytkowania go. Zanim zabierzemy się do pracy, pojedziemy do sklepów w celu zakupienia wszystkich urządzeń, musimy wszystko bardzo szczegółowo rozplanować.

Read more