Tag: śmieci

śmieci

Kto jest odpowiedzialny za opróżnianie pojemników na śmieci?

Aktualne uwarunkowania prawne dot. wywozu śmieci, zarówno tych z obszarów wiejskich i miejskich, są dość niejasne. Od kilku lat w tej kwestii wprowadzane jest dużo ulepszeń, które zmieniają się notorycznie. Jeśli chodzi o eksport standardowych odpadów jest stosunkowo ugruntowany, o tyle większe liczby niestandardowych odpadków mają możliwość sprawić problem. Jaka jednostka trudni się zatem wywozem takich odpadów?

Read more

Parę dobrych rad dla troszczących się o środowisko?

Najzupełniej nie rozumiem tych ludzi, którzy na przykład wyrzucają papierki na trawę. Wiem, że w naszym kraju nietrudno zauważyć deficyt wszelkiej maści koszy na śmieci, ale prawda jest taka, iż i tak nie powinniśmy uważać, że to niejako powoduje, iż dostajemy rozgrzeszenie.

Read more

Gospodarka odpadami-Jak sobie z nimi poradzić?

Co roku każdy człowiek wytwarza kilka ton odpadów, biorąc pod uwagę ile mieszkańców liczy sobie miasto takie jak Katowice czy Kraków, problem utylizacji i wywozu odpadów urasta do problemu na skalę globalną. Wywóz odpadów jest ogromnym zmartwieniem nie tylko dla miast, ale i dla wszystkich krajów, szczególnie tych będących na szczycie rozwoju gospodarczego.

Read more

Warto segregować śmieci

Bardzo dużo emocji obudziła tak zwana „ustawa śmieciowa” zmieniająca proces wywożenia odpadów z naszych bloków. Dobrze jest w kontekście tych zmian poruszyć temat segregacji śmieci. Czy w ogóle jest sens? Odpowiedź jest prosta - oczywiście że tak!

Read more