Tag: serwer

serwer

Szukasz serwera i nie wiesz, jak się za to zabrać? Wybierz vps, to coraz popularniejsze usługi

W dzisiejszych czasach wszystko opiera się na działaniu internetu i bez niego trudno wyobrazić sobie działanie w jakiejkolwiek strefie życia. Coraz więcej przedsiębiorstw zakłada własne serwisy internetowe, z dogodności sieci korzystają także różni usługodawcy i sprzedawcy. Usługi hostingowe radują się coraz znaczniejszym zainteresowaniem i rozbudowują się tak, że czasem niełatwo jest wytypować najbardziej opłacalną opcję.

Read more

Tanie, a wystarczające. Czy owa zależność w ogóle jest dostępna w świecie dzisiejszych technologii? Kilka zdań o serwerach VPS.

Przy wyborze konkretnego oprogramowania czy sprzętu kieruje ludźmi strach. W głowie powtarzają się pytania o przydatność krańcową towaru, o możliwą trwałość i czy da nam konkretnie to, czego potrzebujemy. Ryzyko to, jawi się co raz, gdy któryś z elementów owiany jest tajemnicą. Zintegrowany system zarządzający serwerem jest zazwyczaj w konkretnym miejscu i nie do końca jest eksploatowany, jeśli odbiorcą jest jedna firma.

Read more

Rozwój nowych technologii. A co to dla naszego gatunku oznacza?

Możemy powiedzieć, iż jesteśmy świadkami rewolucji. Na szczęście nie mówimy o rewolucjach, które znamy z przeszłości, a jak wiemy, przeważnie były to krwawe momenty historii. Mówimy za to o rewolucji w obszarze technologii. Dzieje się wiele ciekawych rzeczy, co chwila różne firmy oferują coraz bardziej zaawansowane produkty. Prześcigają się już nie tylko w planach i zapowiedziach, lecz też w udanych inicjatywach. Jeśli tak to będzie toczyło się w dalszym ciągu można się spodziewać, że już za dwadzieścia lat będziemy świadkami czegoś naprawdę rewolucyjnego w całej swojej mocy – stworzenia sztucznej inteligencji... Aktualnie jednak proponuję wrócić jednak do teraźniejszości (do sztucznej inteligencji powrócimy pod koniec artykułu), bo też jest niezwykle interesująca.

Read more