Tag: serwer

serwer

Na czym polega działanie load balancera? Jakie powinny istnieć warunki, by dobrze to funkcjonowało?

Z load balancerami jesteśmy w stanie rozkładać równoważne obciążenia między dwoma albo większą ilością serwerów Cloud. Umożliwia to na optymalizację zasobów infrastruktury, co powoduje, iż ma miejsce jej maksymalizacja i wydajność, pomniejszany jest też czas do minimum, co z pewnością umożliwia na uniknięcie jakichś przeciążeń.

Read more

Rozwój nowych technologii. A co to dla naszego gatunku oznacza?

Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami rewolucji. Na szczęście nie mamy na myśli rewolucji, które znamy z przeszłości, a jak wiemy, przeważnie były to krwawe wydarzenia. Mówimy za to o rewolucji w zakresie technologii. Dzieje się wiele ciekawych rzeczy, co chwila różne firmy oferują coraz bardziej zaawansowane usługi. Prześcigają się już nie jedynie w planach i zapowiedziach, lecz też w udanych realizacjach. Jeśli tak to będzie toczyło się w dalszym ciągu możemy się spodziewać, że już za 20 lat będziemy świadkami czegoś przełomowego w całej swojej skali – stworzenia sztucznej inteligencji... Na razie jednakże proponowałbym wrócić jednakże do dzisiejszych czasów (do sztucznej inteligencji wrócimy pod koniec artykułu), gdyż również jest niezwykle ciekawa.

Read more

Szukasz serwera i nie wiesz, jak się za to zabrać? Wybierz vps, to coraz popularniejsze usługi

W obecnych czasach sporo bazuje na pracy internetu i bez niego ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie na jakiejkolwiek płaszczyźnie życia. Coraz więcej firm uruchamia swoje witryny internetowe, z możliwości sieci mogą korzystać również różni usługodawcy oraz sprzedawcy. Usługi hostingowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem i rozwijają się tak, że czasami trudno jest wybrać najbardziej opłacalną opcję.

Read more

Tanie, a wystarczające. Czy owa zależność w ogóle jest dostępna w świecie dzisiejszych technologii? Kilka zdań o serwerach VPS.

Przy wybieraniu odpowiedniego oprogramowania czy urządzenia kieruje nami obawa. W głowie powtarzają się pytania o przydatność krańcową produktu, o możliwą trwałość oraz czy da nam konkretnie to, czego wymagamy Ryzyko to, pojawia się za każdym razem, gdy któryś z elementów skryty jest tajemnicą. Scalony system zarządzający serwerem jest zazwyczaj w jednym miejscu i nie całkowicie jest używany, jeśli odbiorcą jest pojedyncza firma.

Read more