Tag: schody

schody

Komfort i oszczędność miejsca, czyli funkcjonalne i stylowe schody strychowe

Są sytuacje w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, co tym, aby było praktycznie. Np. gdy w mieszkaniu ostatnie piętro przeznaczone jest na przestrzeń użytkową, a nie uśmiecha nam się zbytecznie przeznaczać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. Wtedy wyśmienitym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, jako zamiennik schodów stałych.

Read more

Wznosisz własny dom? Zainwestuj w ciekawe schody.

Mnóstwo młodych osób w dzisiejszych realiach pragnie żyć na swoim. Sytuacje, kiedy debiutujące pary mieszkały z własnymi teściami, są obecnie niezwykle niespotykane. Tendencja ta spowodowana jest przede wszystkim tym, że sporo osób udaje się na studia do dużych miejscowości, a następnie pozostaje już w nich na stałe, zakładając własne rodziny. Współcześnie mamy szansę kupienia mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, oraz na wtórym. Lecz ciekawszą alternatywą będzie zapewne postawienie własnego domu. W tym przypadku pamiętajmy o ciekawych schodach.

Read more

Kupno czy samodzielna budowa domu – na co wydasz mniej?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z kuszących rozwiązań, które warto przeanalizować może być budowa własnego domu. Koszty, zmienne dla różnych lokalizacji, mogą być mniejsze, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub zakup nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum większego miasta.

Read more

Najbardziej praktyczne schody strychowe

Właściwie dobrane schody strychowe zapewniają prędkie i bezpieczne wejście na strych, a równocześnie można je złożyć, jak ich nie wykorzystujemy. Sprawdzą się zarówno na strychach używanych, jak i takich, na które wchodzimy rzadko. W zależności od wymogów, można kupić schody montowane na stałe albo zginane, te drugie są w szczególności zalecane do poddaszy niezamieszkanych. Można wybrać schody drewniane względnie z metalu, a również wyekwipowane w dodatki specjalne, jak np. barierka, jaka gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Read more

Projektant schodów

Budowanie domu związane jest z wieloma decyzjami. Decyzja odnośnie projektu, stylu budynku, wielkości domu, to czy ma być jednopoziomowy czy piętrowy, to tylko niektóre z nich. Jeżeli zdecydujemy się na dom wielopoziomowy, dochodzi jeszcze jeden wybór, a mianowicie schody.

Read more

I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest wykorzystywane nie tylko do dekoracji domowych wnętrz, ale także do ich wyposażania

Gdy na początku ubiegłego wieku Żeromski w swojej powieści kreślił wizję budynków ze szkła, to wcale nie oczekiwał, że jego idea 100 lat później jest w stanie się zmaterializować. Rzecz jasna budowle wykonane w całości z tego materiału byłyby mało funkcjonalne, ale pojedyncze ściany lub niektóre elementy, np. schody, bywają teraz umieszczane w projektach współczesnych domach. O ile w powieści szkło bywa znakiem ulotności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i designerskim budownictwie bywa mocne niczym stal.

Read more

Obrazy do Waszego pokoju gościnnego

Jeżeli będziemy urządzać mieszkanie chcemy wszystko przypasować do siebie. Nie zawsze jest to proste. Czasem będziemy musieli sporo się namęczyć. Bo trudno coś kupić. Nie chodzi tylko o to, że jest tak ogromny wybór, ale szczególnie, o to czy jesteśmy w stanie wybrać coś, co będzie pasowało do tego, co już mamy kupione.

Read more

W jaki sposób da się osadzić szybę bezpieczną hartowaną?

Gdy pracujemy w branży budowlanej wiemy doskonale, jaki rodzaj wkrętów jest potrzebny. Do niektórych prac konieczny okaże się wkręt talerzykowy. Wszystko zależy od tego, co mamy w planach wykonać. Wkręty posiadające talerzykowe łebki są potrzebne, gdy należy łączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są robione ze stali hartowanej. Przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju remontów należy zaopatrzyć się w kilkanaście, a czasem i o wiele więcej wkrętów tego typu.

Read more

Kupno czy budowa domu?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z kuszących rozwiązań, nad którym warto się zastanowić może okazać się budowa własnego domu. Koszty, różnicowane przez lokalizację, mogą być mniejsze, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub kupno nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum dużego miasta.

Read more