Kategoria: Nadzór i odbiory domu

Z jakiego powodu dom to marzenie wielu osób, w jaki sposób rozsądnie zabrać się za jego stawianie

Swój dom to ogromne marzenie wielu osób. W naszym kraju jednak jest to bardzo kosztowne marzenie, gdyż postawienie domu to koszt co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Przeważnie konieczne jest albo wsparcie rodziny, albo wzięcie kredytu bankowego, raczej niedużo osób będzie mogło wybudować dom bez tego. Chyba najważniejszą rzeczą, od której trzeba rozpocząć, jest znalezienie odpowiedniej działki budowlanej.

Read more

Zadania które ma do wykonania w swojej pracy każdy bez wyjątku kierownik budowy.

Każdy bez wyjątku zatrudniony na placu budowy ma do wykonania określone czynności dzięki którym następnie całość prac ma szansę potoczyć się sprawnie. I w rzeczy samej, jeżeli czynności te zostaną właściwie rozdzielone to nie ma mowy o najmniejszych opóźnieniach w pracy oraz o kłótniach w czasie realizacji danego zlecenia. Innego rodzaju przecież będzie mieć do wykonania działania które w swojej pracy każdy bez wyjątku zarządzający budową, a zupełnie inny zakres zadań zawodowych typowy robotnik.

Read more

Rozporządzanie nieruchomościami we Wrocławiu – czy się to opłaca? Z jakim ryzykiem wiąże się taka działalność?

Funkcjonowanie firm budowlanych mieści projektowanie obiektów budowlanych (szkice budowlane i wykonawcze branży konstrukcyjnej jak również wielobranżowe), przeprowadzanie ekspertyz budowlanych tudzież inwentaryzacji budynków, wykonywanie okresowych obserwacji obiektów budowlanych (przeglądy budowlane) jak również ustalanie książek obiektów budowlanych. Są one jednobranżowe, lecz wielozadaniowe.

Read more

Gdzie najlepiej nabyć mieszkanko w stolicy?

W każdym dużym mieście coraz częściej sporym problemem jest znalezienie stosownych terenów pod budowę nowych lokali. To jeden z najistotniejszych czynników przesądzających o cenie planowanej nieruchomości. Ten sam czynnik powoduje, iż istnieją znaczne różnice między różnymi rejonami Polski jak też różnymi obszarami miast. Różnice te potrafią dosięgać nawet kilkunastu % ceny nieruchomości!

Read more

Farba tablicowa w kuchni – tak czy nie?

Od pewnego okresu prawdziwym hitem w dziedzinie w szerokim zakresie pojmowanej dyscypliny wykańczania wnętrz okazuje się farba tablicowa. Taki środek malarski umożliwia stworzenie praktycznej ściany, jaka będzie sama w sobie charakterystycznym „organizerem", z drugiej zaś to nietuzinkowa ozdoba, jaka sprawia, że nasze kuchenne zacisze nabiera stylowości i nietuzinkowości.

Read more

Które czynności robią różne spółki budowlane?

Wznoszenie różnych budynków to nie tylko czynności murarskie takowe jak układanie cegieł. To także czynności na bardziej znaczącą skalę. Przecież budynku wielorodzinnego nie konstruuje się układając na sobie kolejne cegły.


Takie działanie zastępują roboty żelbetowe, w ramy których wchodzi znane nam od długiego terminu komponowanie prefabrykowanych komponentów, jakie w znacznym szczeblu przyspieszają czynności budowlane.

Read more

Nowe mieszkanie? – najważniejsze wiadomości budowlane dla właścicieli

Każdy z nas pragnie mieć swój dom, leżeć na trawniku w leniwe, letnie popołudnia, posadzić drzewa owocowe i zajadać się soczystymi jabłkami uprawianymi w ogródku bądź zapraszać bliskich na apetyczne rarytasy z grilla. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednak jeżeli jesteś szczęściarzem, który ma szansę na zbudowanie domu, powinieneś przeanalizować poniższe porady budowlane, które pozwolą ci uchronić się przed podejmowaniem nieodpowiednich decyzji.

Read more