Kategoria: Nadzór i odbiory domu

Rozporządzanie nieruchomościami we Wrocławiu – czy się to opłaca? Z jakim ryzykiem wiąże się taka działalność?

Funkcjonowanie firm budowlanych mieści projektowanie obiektów budowlanych (szkice budowlane i wykonawcze branży konstrukcyjnej jak również wielobranżowe), przeprowadzanie ekspertyz budowlanych tudzież inwentaryzacji budynków, wykonywanie okresowych obserwacji obiektów budowlanych (przeglądy budowlane) jak również ustalanie książek obiektów budowlanych. Są one jednobranżowe, lecz wielozadaniowe.

Read more

Zadania które ma do wykonania w swojej pracy każdy bez wyjątku kierownik budowy.

Każdy zatrudniony na placu budowy będzie mieć do wykonania określone czynności dzięki jakim później całość prac może przebiegać prawidłowo. A rzeczywiście, podczas gdy czynności te zostaną odpowiednio podzielone to nie ma mowy o żadnych spóźnieniach w wykonywaniu obowiązków i o nieporozumieniach podczas zrealizowania danego zlecenia. Inne nota bene ma do zrobienia obowiązki jakie we własnej pracy każdy kierownik budowy, a zupełnie inny zakres obowiązków zwyczajny robotnik.

Read more

Gdzie najlepiej nabyć mieszkanko w stolicy?

W każdym dużym mieście coraz częściej sporym problemem jest znalezienie stosownych terenów pod budowę nowych lokali. To jeden z najistotniejszych czynników przesądzających o cenie planowanej nieruchomości. Ten sam czynnik powoduje, iż istnieją znaczne różnice między różnymi rejonami Polski jak też różnymi obszarami miast. Różnice te potrafią dosięgać nawet kilkunastu % ceny nieruchomości!

Read more

Farba tablicowa w kuchni – tak czy nie?

Od pewnego okresu prawdziwym hitem w dziedzinie w szerokim zakresie pojmowanej dyscypliny wykańczania wnętrz okazuje się farba tablicowa. Taki środek malarski umożliwia stworzenie praktycznej ściany, jaka będzie sama w sobie charakterystycznym „organizerem", z drugiej zaś to nietuzinkowa ozdoba, jaka sprawia, że nasze kuchenne zacisze nabiera stylowości i nietuzinkowości.

Read more

Z jakiego powodu dom to marzenie wielu osób, w jaki sposób rozsądnie zabrać się za jego stawianie

Własny dom to ogromne marzenie wielu ludzi. W naszym kraju jednak jest to bardzo kosztowne marzenie, gdyż wybudowanie domu to koszt co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Najczęściej niezbędne będzie albo wsparcie rodziny, albo posiłkowanie się kredytem bankowym, raczej niedużo osób ma możliwość wybudowania domu bez tego. Najważniejszą chyba sprawą, od której należy zacząć, jest znalezienie odpowiedniej działki.

Read more

Które czynności robią różne spółki budowlane?

Wznoszenie różnych budynków to nie tylko czynności murarskie takowe jak układanie cegieł. To także czynności na bardziej znaczącą skalę. Przecież budynku wielorodzinnego nie konstruuje się układając na sobie kolejne cegły.


Takie działanie zastępują roboty żelbetowe, w ramy których wchodzi znane nam od długiego terminu komponowanie prefabrykowanych komponentów, jakie w znacznym szczeblu przyspieszają czynności budowlane.

Read more

Nowe mieszkanie? – najważniejsze wiadomości budowlane dla właścicieli

Każdy z nas pragnie mieć swój dom, leżeć na trawniku w leniwe, letnie popołudnia, posadzić drzewa owocowe i zajadać się soczystymi jabłkami uprawianymi w ogródku bądź zapraszać bliskich na apetyczne rarytasy z grilla. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednak jeżeli jesteś szczęściarzem, który ma szansę na zbudowanie domu, powinieneś przeanalizować poniższe porady budowlane, które pozwolą ci uchronić się przed podejmowaniem nieodpowiednich decyzji.

Read more