Kategoria: Nadzór i odbiory domu

Gdzie najlepiej nabyć mieszkanko w stolicy?

W każdym dużym mieście coraz częściej sporym problemem jest znalezienie stosownych terenów pod budowę nowych lokali. To jeden z najistotniejszych czynników przesądzających o cenie planowanej nieruchomości. Ten sam czynnik powoduje, iż istnieją znaczne różnice między różnymi rejonami Polski jak też różnymi obszarami miast. Różnice te potrafią dosięgać nawet kilkunastu % ceny nieruchomości!

Read more

Rozporządzanie nieruchomościami we Wrocławiu – czy się to opłaca? Z jakim ryzykiem wiąże się taka działalność?

Działalność firm budowlanych mieści planowanie obiektów budowlanych (plany budowlane i wykonawcze specjalizacji konstrukcyjnej i także wielobranżowe), pełnienie ekspertyz budowlanych plus inwentaryzacji budynków, wykonywanie okresowych wizytacji obiektów budowlanych (przeglądy budowlane) tudzież ustalanie książek obiektów budowlanych. Są one jednobranżowe, jednak wielozadaniowe.

Read more

Farba tablicowa w kuchni – tak czy nie?

Od pewnego okresu prawdziwym hitem w dziedzinie w szerokim zakresie pojmowanej dyscypliny wykańczania wnętrz okazuje się farba tablicowa. Taki środek malarski umożliwia stworzenie praktycznej ściany, jaka będzie sama w sobie charakterystycznym „organizerem", z drugiej zaś to nietuzinkowa ozdoba, jaka sprawia, że nasze kuchenne zacisze nabiera stylowości i nietuzinkowości.

Read more

Z jakiego powodu dom to marzenie wielu osób, w jaki sposób rozsądnie zabrać się za jego stawianie

Własny dom to ogromne marzenie wielu ludzi. W naszym kraju jednak jest to bardzo kosztowne marzenie, gdyż wybudowanie domu to koszt co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Najczęściej niezbędne będzie albo wsparcie rodziny, albo posiłkowanie się kredytem bankowym, raczej niedużo osób ma możliwość wybudowania domu bez tego. Najważniejszą chyba sprawą, od której należy zacząć, jest znalezienie odpowiedniej działki.

Read more

Które czynności robią różne spółki budowlane?

Wznoszenie różnych budynków to nie tylko czynności murarskie takowe jak układanie cegieł. To także czynności na bardziej znaczącą skalę. Przecież budynku wielorodzinnego nie konstruuje się układając na sobie kolejne cegły.


Takie działanie zastępują roboty żelbetowe, w ramy których wchodzi znane nam od długiego terminu komponowanie prefabrykowanych komponentów, jakie w znacznym szczeblu przyspieszają czynności budowlane.

Read more

Zadania które ma do wykonania w swojej pracy każdy bez wyjątku kierownik budowy.

Każdy zatrudniony na placu budowy ma do zrobienia konkretne czynności dzięki którym później całość zadań może potoczyć się sprawnie. A rzeczywiście, jeżeli obowiązki takie będą odpowiednio podzielone to nie będzie mowy o jakichkolwiek opóźnieniach w pracy oraz o kłótniach w trakcie wykonania danego zlecenia. Inne nota bene ma do zrobienia zadania jakie we własnej pracy każdy bez wyjątku zarządzający budową, a jeszcze odmienny zasięg zadań zawodowych zwyczajny robotnik.

Read more