Kategoria: Elektronika w biznesie

Co robić z oszczędnościami?

Każdy wie, że pieniądze nie biorą się z drzewa – jeśli tylko rzecz jasna nie jesteś gwiazdą, bardzo znaną osobą w państwie czy naprawdę wybitnym naukowcem. O ile jesteś ze zwykłej rodziny i masz przeciętne kłopoty, zapewne pracujesz, walczysz o zachowanie godziwego bytu i głowisz się, jak jeszcze starać się pomnożyć pieniądze, jakie jakimś cudem udało się zebrać na koncie w banku.

Read more

Jeden procent Twojego podatku jest nadzwyczaj kluczowy dla fundacji, albo stowarzyszenia

W zasadzie każdy pracownik jest zobowiązany do rozliczenia się z pozyskanego dochodu. Do ukończenia kwietnia każdy musi przesłać, albo przynieść do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, która ma dane o zdobytym przychodzie, przychodzie oraz wszystkich sfinansowanych składkach.


Znaczącą kwestią jest posłane 1% podatku dochodowego na rzecz wyłonionej przez nas organizacji pożytku społecznego.

Read more

Czy łatwe jest złożenie deklaracji podatkowej przez internet? W czym może być wsparciem portal podatkowy?

Cały rok naszej aktywności zawodowej musimy rozliczyć w urzędzie skarbowym. Jedni robią to na ostatnią chwilę, inni wręcz przeciwnie chcą mieć to jak najszybciej z głowy. Na pewno jednak wszelka pomoc odnośnie tej kwestii jest bardzo wskazana.


Problemem jest tutaj to, iż rozliczamy się raz w ciągu roku.

Read more

Księgowość w firmie – dlaczego ma tak istotne znaczenie oraz w jaki sposób wybrać odpowiedniego księgowego?

Prowadzenie swojej działalności wymaga trzymania ręki na pulsie wielu spraw, co a praktyce może się okazać rzeczywiście dość kłopotliwe. Na szczęście, dzisiaj wielkim zainteresowaniem charakteryzuje się outsourcing usług, dzięki czemu właściciel działalności gospodarczej może posiłkować się wsparciem profesjonalistów, którzy posiadają stosowne wykształcenie oraz co najważniejsze – doświadczenie.

Read more

Testowanie pretendenta na współpracownika w firmie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało program nowelizacji, który ma włączać zmiany dotyczące umowy o pracę zawartej na okres tymczasowy. Podpisanie umowy na próbę jest przydatne przede wszystkim dla pracodawcy, który ma możliwość zweryfikować zdatność pretendenta do późniejszej profesji, lecz również dla pracownika. On też będzie miał szansę zobaczyć, czy realizowane zadania mu odpowiadają i podjąć decyzję, czy chce być zatrudniony właśnie w tej firmie. Sprawdzanie pretendenta na pracownika nie może trwać w nieskończoność. Taka umowa może być podpisana na maksymalnie 3 miesiące. Jeśli pracodawca chce, ma możliwość ten czas skrócić, ale nie wydłużyć.

Read more

Nadchodzi termin składania deklaracji podatkowych. Rozlicz się rozsądnie i z sercem!

Chociaż dni są coraz dłuższe, a na gałęziach pojawiają się długo wyczekiwane listki, pierwszy kwartał nowego roku wielu ludziom nie kojarzy się bynajmniej ze zbliżającą się wiosną. Dla dużej grupy dorosłych to czas wielkiej nerwówy i kłopotliwych zobowiązań. Mowa tu oczywiście coroczne składanie deklaracji podatkowych. Pity są koszmarem dla każdego, kogo frustruje przymus dokonania kalkulacji, wypełnienia właściwych okienek w arkuszu oraz wzięcia odpowiedzialności za swoje nieścisłości.

Read more

W jakich czynnościach mi pomoże biuro rachunkowe?

Każdy właściciel przedsiębiorstwa mierzy się na początku swojej biznesowej przygody przed pytaniem - w jaki sposób prowadzić księgowość? W Polsce mamy do dyspozycji trzy możliwości: zatrudniamy księgowego, posiłkujemy się usługami biura rachunkowego bądź też (co jest zdecydowanie najbardziej czasochłonne) próbujemy zajmować się tym we własnym zakresie. Wybranie właściwego opcji jest niezwykle istotną kwestią w kontekście prowadzenia własnej firmy.

Read more