Tag: przemysł

przemysł

Nowatorskie metody oświetleniowe.

Aktualnie oświetlenie ledowe występuje w formie podobnie żarówki, jaki i lamp z wbudowanymi już diodami ledowymi. Ze względu na swoje liczne zalety cieszy się wysoką sławą, bo w szczególności to energooszczędne źródło światła dzięki któremu możemy sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd

Read more

HIPS, a więc płyty stworzone z polistyrenu wysokoudarowego – własności jak też wykorzystanie

Polistyren wysokoudarowy to antystatyczny polimer termoplastyczny o nadzwyczaj dobrych własnościach cieplnych a także mechanicznych.


Takie płyty cechują się niezmiernie dobrymi przymiotami mechanicznymi w niewysokich temperaturach, doskonałymi przymiotami do modelowania termicznego, dosyć wysoką wytrzymałością termiczną jak też dużą udarnością i podniesioną trwałością na promieniowanie słoneczne.

Read more

Jak osuszyć dom? Wskazówki

Wilgotność w ścianach jest niezwykle szkodliwa dla konstrukcji domku - zmniejsza jego żywotność, uszkadza tynk, a również ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzkie.


Nim zaczniemy zwalczać wilgotność, warto dokładnie sprecyzować powody jej występowania.

Read more

Trend na rynku budowlanym

W naszym kraju, mimo szalejącego na całym świecie kryzysu, gospodarka trzyma się całkiem dobrze. Co raz więcej ludzi zakłada własną działalność. Chociaż czasy są wyjątkowo niesprzyjające, początkujący przedsiębiorcy z werwą ryzykują w ten sposób, zamiast bezradnie wyczekiwać na pracę marzeń. Doskonale działa również branża budowlana. Powstaje dużo budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo inwestycji to zasługa środków z Unii Europejskiej. Także inwestorzy z całego świata budują u nas wielkie hale produkcyjne, które już w niedalekiej przyszłości dadzą zatrudnienie tysiącom rodaków.

Read more

Nowinki technologiczne – rynek zostaje przepełniony urządzeniami w pełni pomocnymi społeczeństwu – czy aby faktycznie?

Kiedy obserwujemy progres technologiczny, który ma miejsce w dziedzinie produkcji przemysłowej zaobserwować można niezwykle aktywne i ekspansywne zjawisko, które z czasem prowadzi do eliminacji czynnika ludzkiego w procesie produkcji. Mimo tego, iż w doktrynie istnieje spięcie co do skutków tego typu stanu rzeczy, orzec można jednomyślnie, iż jest to kierunek nieodwracalny.

Read more

Wiedza o napięciu – istotny wpływ na trwałość urządzenia

Tensometr nie jest popularnie kojarzonym urządzeniem. Stosuje się go do wymierzania naprężenia. Faktem jest jednak, iż narzędzia te są szalenie ważne w wielu dziedzinach przemysłu. Wskazane jest poświęcić nieco uwagi, aby zdobyć zasadnicze wiadomości odnośnie do tego zagadnienia. W niniejszym artykule będą zobrazowane bazowe wiadomości odnośnie do tego istotnego czynnika.

Read more

Czym się powinien cechować porządny sprzęt budowlany, jakie zalety ma stal z rodziny Hardox.

Jednymi z istotniejszych cech, jakie powinien mieć sprzęt budowlany i przemysłowy są niezawodność i solidność. Takie urządzenia kupuje się po to, aby mogły ciężko pracować, a nie spoczywały w warsztacie. Każdy kolejny dzień przerwy to dla właściciela jakieś straty, nie tylko związane z koniecznością naprawy, ale też z opóźnieniami w wykonaniu prac czy wynagrodzeniami dla pracowników, którzy nie mają co robić.

Read more

Wszechstronne zastosowania chłodnictwa amoniakalnego

Wyjątkowo kompleksowe zastosowanie chłodnictwa amoniakalnego sprawiły, że w tym momencie jest to przykładowa z chętniej wybieranych technik, kiedy chodzi o używanie nie tylko w przemyśle chłodniczym, lecz i w wielu pozostałych dyscyplinach gospodarki. W takim samym stopniu bowiem w Polsce, ale i poza jej granicami będzie okazja odnaleźć producentów, którzy znani są z wytwarzania najwyższej wartości użytkowej takich układów.

Read more

Jak skonstruować armaturę przemysłową
W dzisiejszym świecie

W dzisiejszym świecie wyśmienitym pomysłem jest jak najczęstsze ulepszanie sprzętu do przemysłu. Tak ważne rzeczy jak armatura przemysłowa, w tym chociażby przepustnice, nieraz muszą być najnowsze, aby jakość wytwarzanych produktów była na świetnym poziomie. W trakcie projektowania własnego biznesu związanego z przemysłem potrzeba zadbać o niezwykle dużą liczbę spraw związanych z charakterystyką armatury przemysłowej. Gdy dokonuje się na przykład przebudowy budynku lub nabywania sprzętu, należy obowiązkowo zweryfikować jego przeznaczenie.

Read more

Jak troszczyć się o produkty AGD

Sprzęty AGD to niezwykle prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu. Niemalże co miesiąc pojawiają się techniczne nowinki, które nie tylko jeszcze mocniej upraszczają nasze życie, ale także są znacznie efektywne i przyjazne środowisku. To doprawdy niezwykłe, że ilość urządzeń agd tak szybko tak bardzo się zwiększyła. Dawniej każda pani domu miała do dyspozycji najprostszą pralkę, czasami sokowirówkę lub prosty robot kuchenny. Współcześnie ilość urządzeń takiego rodzaju, która jest do naszego użytku, jest zwyczajnie zatrważająca.

Read more

Parę słów na temat materiałów termoizolacyjnych

Taśmy szklane i tym podobne elementy są wyjątkowo często wykorzystywane w szczególności w procesach przemysłowych. Różnego typu uszczelki ptfe pozwalają między innymi na uzyskanie dobrej szczelności i odizolowanie chociażby reaktora od zagrażających mu warunków atmosferycznych, jakie mogą w znacznym stopniu wpłynąć na odbywający się w reaktorze proces.

Read more