Tag: prawo

prawo

Czy wskazane jest dzisiaj korzystać z usług doradcy podatkowego?

Spora część z nas doskonale wie, że prowadzenie aktywności gospodarczej w naszej ojczyźnie to względnie karkołomne zadanie. O ile na ogół znalezienie dobrego pomysłu na swoją firmę przychodzi nam łatwo, to jednakże niezbędność zmierzenia się z mnogimi komplikacjami prawnymi, które dotykają każdego biznesmena w szeregu przypadków nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobligowany rozliczać się z urzędami skarbowymi, jakie niestety wielokrotnie nie stoją po stronie obywatela.

Read more

Jeśli jesteś hodowcą masz prawo starać się o przyznanie dotacji

Nasze państwo jako, iż należy do Unii Europejskiej od 2004 roku jest zobowiązana do przestrzegania prawa europejskiego. Znaczy to, że jeśli chcemy wprowadzić własny towar na obszarze państw członkowskich musimy posiadać właściwie akredytacje nadawane przez posiadające prawo do ich wydawania państwowe instytuty.

Read more

Najważniejsze ustalenia o jakich należy pamiętać podczas rozliczenia się z podatku.

Jeśli chodzi o wszelkie sprawy urzędowe to czymś najważniejszym jest to, aby nie zapominać, że pilnowanie zasad prawnych jest sprawą nadrzędną. W związku z tym nie powinno być mowy o tym, iż zapomni się o jakimkolwiek szczególe. Za wyjaśnienie bowiem z pewnością nie posłuży to, iż na czymś się nie znamy, ponieważ w kwestiach formalnych nie bierze się tego pod uwagę przy jakichkolwiek uchybieniach.

Read more

Stawiamy budynek krok po kroku

Budowa domu to proces wieloetapowy, który będzie od nas wymagał szczegółowego opracowania każdego kroczku po kolei. Jeżeli nie poświęcimy wystarczającej liczby czasu oraz uwagi na przygotowanie jak też zaprojektowanie to skutkiem może być ogromny wzrost kosztów budowy jak też obniżenie jakości wykonania budynku.

Read more

W wielu sytuacjach ważne jest niezbędne wsparcie. Szczególnie jest to konieczne jeśli chodzi o ważne sprawy

W przeróżnych życiowych sytuacjach potrzebujemy określonego rodzaju wsparcia, dzięki któremu łatwiej będzie nam funkcjonować. Jest wiele rodzajów takiego wsparcia, lecz my w tym artykule skupimy się przede wszystkim na dwóch jego rodzajach, dotyczących tematów mieszkaniowych oraz zawodowych. W jednej sytuacji musimy orientować się, co nam przysługuje z tytułu prawa pracowniczego, ale też jak najlepiej prowadzić swoją firmę, z drugiej - jeżeli użyczamy komuś lokal, to trzeba doskonale zdawać sobie sprawę, jaką przygotować umowę, aby wszystko było w zgodzie z prawem.

Read more

Okna – najważniejszy element w każdym mieszkaniu

Niewątpliwie, zdecydowana większość osób dorosłych mogłaby się zgodzić z tym, że własny dom jest jedną z ważniejszych kwestii w życiu. Jest to zupełnie naturalne, jeśli weźmie się pod uwagę ilość czasu, jaką spędzamy w naszym domowym zakątku.

Read more

Posiadasz nieruchomość i chcesz, by była w świetnym stanie? Powierz ją zarządcy!

Posiadanie nieruchomości od dawna jest modne. Aktualnie wiele młodych i odznaczających się przedsiębiorczością osób nie poprzestaje na kupnie własnego mieszkania. Coraz częściej stawiają oni na zakup całych kamienic lub bloków, stając się w efekcie właścicielami niemałych nieruchomości. W takiej sytuacji pomoc zarządcy może być niezastąpiona i przede wszystkim niezbędna. Każdy, kto chce chociaż odrobinę bliżej poznać obowiązki zarządcy nieruchomości, może zajrzeć do Internetu. Wystarczy wprowadzić w nim takie wyrażenia, jak „zarządca nieruchomości Wrocław”, „przeglądy budowlane Wrocław” lub „zarządzanie nieruchomościami Wrocław”.

Read more

Jakie są zadania osoby pracującej na etacie głównego księgowego?

Główny księgowy jest w rzeczywistości jedną z najbardziej istotnych osób pracujących w całej firmie, ponieważ odpowiada ona m.in. za prezentowanie w sprawozdaniach wszystkich operacji pieniężnych zgodnie z przyjętymi regułami księgowości.


Rola takiej osoby jak główna księgowa odmieniła się bardzo wyraźnie na przestrzeni ostatnich lat.

Read more

Odprawy emerytalne jako jednorazowe należności pieniężne dla pracowników idących na emeryturę.

Wszystkie jednostki będące pod rządami ustawy o rachunkowości mają zobowiązanie uczynienia takiej pracy jak wycena instrumentów finansowych. Od zadania tego mają możliwość się zwolnić tylko te jednostki, które nie podlegają obowiązkom wydania swego sprawozdania finansowego corocznemu badaniu, ponieważ nie wypełniają przewidzianych ustawą założeń. Rozporządzenie o instrumentach finansowych oczekuje, że niektóre instrumenty finansowe wyceni się w korygowanej kwocie nabycia, zwanej też zamortyzowanym kosztem.

Read more

Prawo w budownictwie

Prawo budowlane jest pojmowane jak zestaw reguł ustawowych regulujących aktywność zawierającą zagadnienia projektowania, budowy i dozoru, utrzymania i demontaże obiektów budowlanych, również wyznaczających wytyczne postępowania organów administracji publicznej w tych sferach, a także ochroną środowiska podczas czynności związanych z wykonywaniem rozbiórek, wznoszenia nowych obiektów i ich utrzymania, pozycją osiągnięć inwestycji i sposobem zdobywania aprobaty na budowę, również rozbiórkę, oddawania obiektów budowlanych do użytkowania, prowadzeniem aktywności zawodowej jednostek powiązanych z budownictwem i ich odpowiedzialnością karną.

Read more

Jak wiele korzyści daje mieszkanie we wspólnocie? O czym muszą pamiętać mieszkańcy wspólnot?

Jak wiemy mieszkanie we wspólnocie ma różnorodne wady jak też zalety. Choć dzielenie dachu z pozostałymi mieszkańcami może trochę ograniczać prywatność, bez dwóch zdań rozwiązanie to ma korzystny wpływ na nasz budżet, zwłaszcza, gdy planowany jest remont dachu, czy elewacji. Zdecydowanie nie bez przyczyny tak wiele osób wybiera mieszkanie we wspólnotach, czego bardzo dobrym przykładem jest Łódź.

Read more

Czym w praktyce jest gwarancja producenta i czy jest obowiązkowa?

Jeśli pewien klient kupił od sprzedającego produkt, który jest sprzeczny z umową, ponieważ przykładowo miał pewne mankamenty, to taki klient ma ustawowe prawo do wniesienia reklamacji w ciągu dwóch lat licząc od daty dokonania zakupu produktu.


Sprzedający jest odpowiedzialny za ten towar w każdym przypadku na podstawie prawa, z kolei w niektórych sytuacjach może być tak, że na określony asortyment jest wystawiona tzw.

Read more