Tag: okno

okno

W jaki sposób wybrać okna, jakie będą wysokiej jakości? O jakich parametrach na pewno trzeba pamiętać?

Aktualnie okna są całkiem inne aniżeli dawniej, ponieważ ogromny postęp, jaki nastąpił w ich produkcji, spowodował udoskonalenie techniczne okien. Zmiany więc odnoszą się do wyglądu okien, lecz także ich parametrów. W jaki sposób więc wybrać właściwe okna, które faktycznie okażą się trwałe oraz estetyczne? Co ważne, warto kupować okna w punktach specjalistycznych, jakie oferują najwyższej jakości produkty. Takim miejscem są z pewnością okna pvc Wrocław. Poza tym, wybór okien w dzisiejszych czasach zdeterminowany jest również przez czynniki zewnętrzne.

Read more

Jak przeżyć lato w mieście? – dobry klimatyzator

Gdy nadchodzi długo wyczekiwane lato na początku niezmiernie się cieszymy. W końcu będzie można się opalać, chodzić w sukienkach i nosić japonki. Jednak nasz optymizm nie trwa długo. Tak naprawdę ulatnia się, kiedy temperatury drastycznie wzrastają. Upalne lato jest wyjątkowo męczące w wielkich miastach. Ludzie, którzy żyją na najwyższych kondygnacjach nie mogą wytrzymać upałów. W takie dni chętnie schowalibyśmy się w chłodni i przespali ten upalny okres.

Read more

Instalacje inteligentnego domu, sterowanie oświetleniem domu

Kiedyś domy były robione w całkiem inny sposób. Obecnie wszystko jest budowane w niesamowity sposób. Z czym wiążę się ten niesamowity sposób? Otóż używa się o niebo bardziej trwałych materiałów na działanie czasu, w porównaniu z tym, co było kiedyś. Nie ma już dziur, których nie sposób było załatać i do domu właziło jakieś robactwo. Dodatkowo jest odpowiednia wentylacja, co umożliwia właściwy przepływ powietrza w domach, co kiedyś było nierealne.

Read more

Sposób na odnowienie drzwi – fototapeta

Gdy zaczynamy rozmyślać nad remontowaniem mieszkania zwykle wzdłuż kręgosłupa biegnie nam zimny dreszcz. Bo tak właściwie przydałoby się wymienić okna, podłogi zerwać, albo choćby wycyklinować, pomalować ściany. Spis prac tak naprawdę zdaje się nie kończyć. Nie musimy podejmować jednakże aż tak drastycznych działań. Czasem wystarczy mała zmiana, żebyśmy w naszym domu czuli się wspaniale.

Read more

Kiedy warto rozpocząć wiosenne sprzątanie

Gdy nastaje wiosna przychodzą nam na myśl różne zmiany, które chcielibyśmy wcielić w życie. Podobnie, jak w Nowy Rok, kiedy to wymyślamy nowe postanowienia, tak w początkach ciepłej pory roku życzymy sobie, żeby nasze życie szło właściwym torem. Z czego to wynika? Mówiąc najprościej z nas samych i pewnego porządku, nad którym chcielibyśmy mieć kontrolę. Lubimy zatrzymać sięna chwilę, zadeklarować, że od dziś wszystko się zmieni, będzie na pewno lepiej albo pryznajmnie podobnie, byle nie gorzej.

Read more

Ozdoby wiszące mamy szansę zawiesić w różnorakich miejscach

Czasem jest tak, że chcemy szybko oraz niedrogo odmienić wygląd pomieszczenia, ale nie bardzo wiemy, co mamy zrobić. Przez to coraz częściej w marketach mamy szansę zakupić ozdoby wiszące, które możemy zawiesić w dowolnym miejscu. Niektórzy przyczepiają je na okna, inni świetne miejsce upatrują na lampie, a jeszcze kolejni przywieszają je przy drzwiach. Takie ozdoby są doszlifowane w każdym drobiazgu, powieszone świetnie się układają dzięki czemu mamy pewność, że samodzielnie nie będą nam się obracały, a na dodatek w każdej chwili możemy je zdjąć oraz zawiesić w inne miejsce. Co więcej mają szansę zostać wykonane z plastiku, drewna, lub filcu, przez co łatwo będzie nam je dobrać odpowiednio do aranżacji naszego pomieszczenia.

Read more

Jakie są typy okien dachowych i jakie mają wady i zalety?

Jeśli chcemy odpowiednio oświetlić poddasze, to najczęściej chcemy to wykonać przy pomocy naturalnego światła. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie okien połaciowych, które będą oświetlać znacznie większą część pomieszczenia, niż okna pionowe.


Mogłyby one zająć taką ilość miejsca na pokryciu dachowym, która równa się 1/8-1/10 powierzchni podłogi.

Read more

Czym się kierować przy zakupie drzwi wejściowych

Okna i drzwi tworzą atmosferę domu. Mogą dodać przestrzeni, ale również zapewniają nam bezpieczeństwo. Kupując mikrofalówkę, pytamy o dodatkowe funkcje. Interesuje nas opcja szybkiego podgrzewania, gotowania na parze lub blokady drzwiczek. Dlaczego więc nie jesteśmy tak skrupulatni, inwestując w drzwi, które mają nam służyć całe życie...

Read more