Tag: izolacja

izolacja

Szukasz informacji dotyczących izolacji? Przeczytaj ten artykuł, a przekonasz się czym są otuliny styropianowe oraz styropapa

Ciekawisz się budownictwem od wielu lat i zamierzasz pogłębić swoją świadomość? Przeczytaj ten artykuł, a przekonasz się które są najodpowiedniejsze otuliny do rur , a także czym najkorzystniej zrobić izolację termiczną dachu. Jest to relewantne zagadnienie, jednak częstokroć lekceważone przez profesorów akademickich.

Read more

Jak wiele korzyści przynoszą izolacje natryskowe? Podpowiadamy gdzie powinniśmy wykorzystać piankę izolacyjną

Każdy budynek potrzebuje odpowiedniej izolacji termicznej, która daje mieszkańcom potężny komfort jak również pozwala zminimalizować opłaty w czasie grzewczym. Wybór ogrzewania oraz rodzaju izolacji stanowi bardzo ważną decyzję, gdyż z określonych rozwiązań będziemy korzystać przez długie lata. Powinniśmy także pamiętać, że izolacje cieplne stanowią dziś już nie tylko ogromny komfort, ale również odgórny wymóg, jaki dotyczy różnych budynków publicznych.

Read more

Mieszkania na Grochowie i na Bielanach – gwarancja spokojnej okolicy a także najwyższego standardu pomieszczeń

Pragnąc zapewnić sobie najwyższej jakości mieszkanie warto zapoznać się z możliwościami, jakie niesie za sobą rynek warszawski. Na szczególną uwagę zasługuje Grochów oraz Bielany, gdzie możemy znaleźć mieszkania bardzo wysokiej jakości. Świetna lokalizacja jak również bardzo dobra infrastruktura sprawiają, iż warszawskie osiedla mogą pochwalić się wielką popularnością.

Read more

Czy masz świadomość, że stosując stosowne termoizolacje, przykładasz rękę do ochrony natury?

Wełna mineralna stosowana jest popularnie jako izolator ciepła, dźwiękoizolator oraz izolacja ogniochronna, w budownictwie mieszkaniowym, budownictwie użyteczności publicznej, budowlance komercyjnej oraz budownictwie przemysłowym. Wełna mineralna wykorzystywana jest zasadniczo do poprawy parametrów izolacyjnych dachów płaskich i zadaszeń skośnych a także do izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg, stropów oraz kominków.

Read more

Zadania, jakie powinny być zrobione w starych obiektach mieszkalnych

Starsze budynki mieszkalne domagają się bezsprzecznie wyraźniejszego zainteresowania aniżeli obiekty kilkuletnie. Wszystkie zadania, które powinny zostać przeprowadzone w starszej daty obiektach mieszkalnych powinny zostać wykonywane regularnie, aby lokatorzy mieszkali w godnych warunkach. Dzięki temu jest szansa nie tylko dbać o to, jak budynek zaprezentuje się z zewnątrz, ale nade wszystko spowodować, że wszystko może w nim działać sprawnie. Tym sposobem, nie będzie wystawione na szkodę życie ludzi mieszkających w takim miejscu.

Read more

Zalety stosowania wełny mineralnej

Przeprowadzone badania mówią, że prawie 40% utraconego w budynku ciepła przedostaje się przez jego nieocieplone odpowiednio ściany. A powinniśmy mieć świadomość tego, iż niepoprawnie ocieplony budynek to szczuplejszy portfel. W skali całego sezonu grzewczego, w przypadku domku jednorodzinnego, może to być znaczna suma absolutnie bezpodstawnie wydanych pieniędzy. Weźmy pod uwagę, że izolacja ścian działa w obydwie strony. To oznacza, że w gorące, letnie dni temperatura panująca na zewnątrz nie ogrzewa powietrza wewnątrz naszego mieszkania.

Read more

Etapy budowy kominów przemysłowych

Wysokie kominy to nieodłączny element miejscowości, w których istnieją rozmaite fabryki. Wykonanie takiego komina wymaga wielu wielotorowych zabiegów. A wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i niezawodne działanie.

Read more

Dlaczego w naszych domach występuje czasem wilgoć?

Odpadający tynk, przebarwienia ścian, plamy pleśni czy też nawet inwazja owadów - to wszystko może być wywołane zbyt dużą wilgocią w domu oraz może być nie tylko powodem pogorszenia się stanu technicznego domu, lecz też zdrowia mieszkańców.


Nadmierna wilgoć w domu to zazwyczaj pojawiające się zjawisko w budynkach nie ocieplanych i budynkach starszej daty.

Read more

Energooszczędne domy w modzie

Decyzja o własnym domu może kojarzyć się z wysokimi kosztami związanymi z utrzymaniem. Jednak idzie do nas moda od dawna znana w Europie Zachodniej: domy energooszczędne i pasywne. Od 2013 r. dzięki dofinansowaniu można zainwestować w oszczędny dom.

Read more

Gruntowe, czy powietrze woda – kupujemy pompy ciepła

Wraz z biegiem lat, ludzie stają się coraz bardziej proekologiczni, zwłaszcza, że rozwiązania łagodne dla Matki Ziemi są zazwyczaj również rozwiązaniami bardzo opłacalnymi z finansowego punktu widzenia. W nowych domach często montowane są pompy ciepła, jednak ich rodzajów jest tak dużo, że nierzadko nie wiemy, na co się zdecydować.

Read more