Tag: fundamenty

fundamenty

W jaki sposób postęp techniczny w znacznym stopniu uprościł pracę robotnikom zatrudnionym w firmach budowlanych

Lata siedemdziesiąte śmiało można określić erą betonu. Z tego surowca tworzono płyty na chodniki i ściany ówczesnych wieżowców. Budowniczowie tamtych lat mieli jednakże twardy orzech do zgryzienia, gdyż bez przerwy brakowało materiałów budowlanych, a także nie mieli oni przecież dostępu do najnowszych technologii, które są znane XXI-wiecznym fachowcom lub architektom. Najprawdopodobniej w najbardziej opłakanej sytuacji pozostawał zwykły Kowalski, który musiał wznosić swój wymarzony dom jednopiętrowy niemalże własnymi rękoma.

Read more

Działki w zachodniopomorskim

Jeden z kilku etapów budowania domu to wybór najlepszej działki budowlanej. Jasne jest, że od tego wyboru zależy bardzo wiele. To ten wybór właśnie znacznie wpłynie na formę czy typ powstającego tam domu, a co z tym związane na egzystencję jego mieszkańców.

Read more

Roboty rozbiórkowe

Zdarzają się momenty, kiedy remontowanie zrujnowanego budynku jest zupełnie bez sensu. Odnawianie może pochłonąć ogromne kwoty środków i ciągnąć się przez wiele lat, dlatego dobrym wyjściem okazują się roboty rozbiórkowe. Gdy nieruchomość zostanie zburzona, można rozpocząć konstrukcję zupełnie nowego budynku. Wielkim ułatwieniem może być fakt, że podstawy poprzedniej konstrukcji mogą z powodzeniem służyć jako podstawa nowego budynku. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że oświadczenie o możliwości wykonania takiego przedsięwzięcia może wydać wyłącznie kompetentny architekt.

Read more

Jaki kroki należy podjąć zanim zacznie się budowę nowej budowli

Każdy dom jest tak solidny jak jego podwaliny. Ażeby móc stworzyć fundament musimy wpierw zbadać podłoże. Dane, które otrzymamy po zbadaniu podłoża umożliwią nam wyznaczenie obciążeń, co z kolei jest bazą do odpowiedniego zaprojektowania fundamentów budynku. Jednak zdarzają się grunty, które są mało spoiste czy słabe
.

Read more

W jaki sposób dobrze przeprowadzić badania konstrukcji budynku?

Powszechnie wiadomo, że budynki, które otaczają nas codziennie tracą wiele swoich atutów wizualnych na efekt czasu. Jest to bez wątpienia powiązane z częstymi opadami deszczu i śniegu, jakie niestety są w stanie destruktywnie wpłynąć na całą konstrukcję naszego budynku. Taki stan rzeczy bez wątpienia nie jest dla nas pozytywny, bowiem w szeregu przypadków liczne nadszarpnięcia mogą na stałe naruszyć fundamenty naszych budowli.

Read more

Jak dbać o budynek, ażeby nie było na nim zbyt wiele zniszczeń? Jakie działania warto podjąć?

Każdy budynek ma swój czas przydatności do użycia, nie oznacza to jednakże, iż jak pojawią się na nim pierwsze oznaki starości, to od razu możemy postawić na nim krzyżyk. Jest wiele metod, żeby utrzymać każdy budynek w jak najbardziej odpowiednim stanie. Są odpowiednie sposoby odnoszące się do okresu, gdy budynek jest tworzony, wtedy stosuje się najbardziej odpowiednie izolacje budynków, jak i metody, jakie powinniśmy zastosować, jak budynek jest już w nie za bardzo dobrym stanie i potrzeba dla niego prawdziwie skutecznej interwencji.

Read more

Zastanawiasz się nad domem z drewna? Poznaj jego atuty, a szybko dokonasz wyboru

Marzenia o własnym domu towarzyszą tak naprawdę każdemu z nas. Kto bowiem nie chce po pracy pobawić się z dziećmi w piaskownicy stojącej w ogrodzie czy pójść na taras, by napić się aromatycznej, gorącej herbaty? Jeżeli dzięki swoim zabieganiom możesz urzeczywistnić marzenia, musisz dokonać wyboru pomiędzy domem tradycyjnym, a domem z drewna, jaki jest powszechnie coraz bardziej powszechnym i docenianym rozwiązaniem. Dlaczego?

Read more