Tag: energooszczędność

energooszczędność

Myślisz nad wybudowaniem inteligentnego domu? Przekonaj się, czy warto w niego zainwestować

Zapewne niejednokrotnie słyszałeś o inteligentnym domu. To nie fantastyka - dzisiaj jest to jak najbardziej do zrobienia. Nim zaznajomisz się z zaletami z nim związanymi, musisz zorientować się, czym w ogóle jest tego rodzaju dom. Inteligentny dom to w skrócie mówiąc zbiór instalacji, które tworzą harmonijny system umożliwiający „zarządzanie” naszym lokum i urządzeniami w nim się mieszczącymi, a więc m.in. klimatyzacją, oświetleniem czy roletami, które chronią nas przed porannym słońcem.

Read more

Żarówki LED – poznaj walory tego rodzaju oświetlenia

Oszczędności są ważną częścią budżetu. Nie można wydać całego wynagrodzenia nie zastanawiając się nad przyszłością, ponieważ błyskawicznie może się to zwrócić przeciwko nam. Jednym z ich podstawowych źródeł mogą być rachunki, które wszystkimi sposobami musimy starać się obniżać.

Read more

Czy trzeba gruntownie ocieplać budynki

Ważny element każdego energooszczędnego domu to trwałe ocieplenie. Do ocieplania zewnętrznych ścian nowych budynków stosuje się różnorodne metody. Dobrze ocieplony budynek to duże oszczędności, szczególnie w trakcie mroźnej zimy. Standardowy proces ocieplania ścian powinno się wykonać starannie krok po kroku. Zazwyczaj w tym celu warto wynająć fachową firmę budowlaną. Nierzadko zdarza się, że właściciele mieszkań próbują samodzielnie wykonać całką pracę, jednakże nie posiadają należytego doświadczenia.

Read more