Tag: działki

działki

Kostka brukowa – jakie jest teraz jej wykorzystanie i czemu wiele osób decyduje się na jej montaż?

Już dawno minęły czas, kiedy drogi nie były w żaden sposób zagospodarowane. Pomijając kwestie stricte estetyczne, podczas niesprzyjających warunków pogodowych jak deszcz lub śnieg, poruszanie się po takich drogach było czasem wręcz niemożliwe, gdyż robiło się dosyć kłopotliwe błoto, jakie nie tylko brudziło ubrania oraz buty, ale też powodowało, że grzęzły w nim koła. Do dzisiaj w niektórych miejscowościach Polski występują takie problemy, jednakowoż dużo częściej są one wyeliminowane poprzez zamontowanie stosownego podłoża. Na chodnikach bądź prywatnych posesjach świetnie sprawdza się chociażby kostka brukowa.

Read more

Domy na warszawskim rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości jest trudny. Pośrednictwo obrotu nieruchomościami to bardzo ciężka praca. Kupowanie domu czy mieszkania to zwykle decyzja na wiele lat, dlatego też klienci biur pośrednictwa są bardzo wymagający. Z drugiej strony sprzedający nieruchomość chcą dostać za nią możliwie najwyższą cenę.

Read more

Czym są proste projekty domów i jak dobrać projekt domu parterowego by radować się korzystnym mieszkaniem?

Chcesz posiadać swój dom swoich marzeń i nie wiesz jak to osiągnąć? Zależy Ci na oszczędnym domu? Sprawdź modele domów tanich i prostych w wykonaniu!


Jednym z rozwiązań na prosty budynek jest dom w cenie mieszkania. Wychodząc naprzeciwko wymogom współczesnych inwestorów i odbiorców przedsiębiorstwa budowlane proponują proste projekty domów tanich w budowie.

Read more

Z jakiego powodu dom to marzenie wielu osób, w jaki sposób rozsądnie zabrać się za jego stawianie

Swój dom to ogromne marzenie wielu osób. W naszym kraju jednak jest to bardzo kosztowne marzenie, gdyż postawienie domu to koszt co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Przeważnie konieczne jest albo wsparcie rodziny, albo wzięcie kredytu bankowego, raczej niedużo osób będzie mogło wybudować dom bez tego. Chyba najważniejszą rzeczą, od której trzeba rozpocząć, jest znalezienie odpowiedniej działki budowlanej.

Read more

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem budowy domu

Większość ludzi śni o własnym pięknym domu jednorodzinnym, w którym nie musi się liczyć się ze zdaniem współlokatorów budynku, jak to jest w wypadku, gdy mieszka się w bloku lub tak zwanej szeregówce. Gdy planujemy wybudować swój dom to głównym jego plusem ma być właśnie ta niezależność a także to, że będzie on miał wygląd taki, jak pragniemy, bez konieczności zgody na różne kompromisy. Podstawą budowy jest właściwy projekt domu. Możemy zacząć od wyszukania gotowego projektu w sieci lub wizyty w biurze architektonicznym, gdzie będziemy mogli zakupić taki projekt, który będzie nam najbardziej pasował.

Read more

W jaki sposób wskazane jest kupić w działkę?

Możliwości, jakie gwarantuje dzisiaj branża nieruchomości, nadal poddawane są różnym procesom. Liczba osób zainteresowanych nabyciem działki budowlanej w województwie zachodniopomorskim nieprzerwanie wzrasta, z tego też powodu przedsiębiorcy próbują stwarzać jak najlepsze warunki oraz poszerzać swoje propozycje.

Read more

Zakupić mieszkanie czy postawić dom?

Wiele osób znajdujących się przed zdecydowaniem o zakupie mieszkania ma problem ze zdecydowaniem czy kupić nieużywane mieszanie od dewelopera a może znaleźć coś z mieszkań używanych? Jak jest więc naprawdę? Czy lepiej zakupić nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko zależy od Twoich zamierzeń na dalsze lata i możliwości finansowych. Kupno mieszkania w większym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to ogromny koszt. Gdybyś wybrał zakup w trochę mniej ciekawej okolicy za te same pieniądze mógłbyś kupić dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.

Read more

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W RP niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, zarabiający coraz więcej, chętnie inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś gotówkę, a często po to, by samemu móc się wybudować w określonym miejscu. Najbardziej wzrosły ceny działek na obrzeżach wielkich miast, które od kilku lat regularnie włączają w swój zasięg także pobliskie wioski.

Read more

W jaki sposób odpowiednio dobrać projekt domu oraz na co patrzeć wybierając nowoczesne rozwiązania?

Wielu inwestorów wybiera projekt wymarzonego domku biorąc tylko pod uwagę walory ozdobne. Jednak w trakcie wybierania właściwego projektu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność projektowanego domu i na jego energooszczędność w czasie eksploatacji.Budując domek chodzi przede wszystkim o to, aby się wygodnie mieszkało. Kluczowym etapem zmierzającym do wyboru odpowiedniego projektu jest głównie analiza zagospodarowania miejscowego bądź warunków zabudowy określanych dla danej działki budowlanej przez gminę.

Read more

Budowa domu – ogrodzenie również jest istotne

Każdy, kto zdecydował się na wybudowanie własnego domu powinien pamiętać, że jest to naprawdę wielkie przedsięwzięcie, które wymaga określonych nakładów finansowych. Decydując się na budowę domu, należy również zadbać o stan działki. Rozsądnym rozwiązaniem jest jej ogrodzenie. Wtedy na własnej posesji będzie można poczuć się swobodnie i komfortowo. Trzeba jednak pamiętać, że ogrodzenie to także konieczność wykonania bramy wjazdowej. Każdy, kto ma w planach kupno bramy wjazdowej może skorzystać z pomocy globalnej sieci komputerowej.

Read more

Z czego wynika współczesna moda na panelowe ogrodzenia?

Już od dłuższego czasu na rynku budowlanym pojawiły się innowacyjne produkty. Ich nowość, prostota montażu czy ergonomicznośćinstytucji i przedsiębiorstw po nie sięga. Przykładem takich produktów są bramy i panele ogrodzeniowe. W tej chwili nie trzeba już wychodzić z własnych czterech kątów, by je kupić.

Read more

Jak współcześnie w funkcjonalny i kreatywny sposób wykorzystuje się rozmaite gatunki metalu do dekoracji domu jednorodzinnego

Dom parterowy wznosi się w XXI stuleciu z wielu rozmaitych materiałów. Te bardziej wytrzymałe stają się częściami konstrukcji, a te najlżejsze, a czasami wręcz delikatne są wykorzystywane dla przykładu jako fragmenty dekoracji. Natomiast metali pod różnymi postaciami używa się zarówno w czasie budowy domu, jak i w trakcie kosmetycznych prac wykończeniowych.

Read more