Tag: drogi

drogi

Izolacja dachu wełną mineralną

Dobre ocieplenie dachu i ocieplenie mansardy ma równie wielkie znaczenie, jak właściwa izolacja cieplna ścian. Przez źle zaizolowany dach może uciekać od 10 do aż 25 % ciepła. Radzimy, w jaki sposób dobierać materiał do izolacji dachu.

Read more

Kostka brukowa – jakie jest teraz jej wykorzystanie i czemu wiele osób decyduje się na jej montaż?

Już dawno minęły czas, kiedy drogi nie były w stosowny sposób zagospodarowane. Pomijając zagadnienia stricte estetyczne, w czasie kłopotliwych warunków pogodowych jak deszcz lub śnieg, poruszanie się po takich drogach było czasem wręcz niemożliwe, jako że robiło się dosyć kłopotliwe błoto, jakie nie tylko brudziło ubrania oraz buty, ale też powodowało, że grzęzły w nim koła. Do dziś w niektórych miejscowościach Polski występują takie problemy, jednak dużo częściej są one wyeliminowane poprzez położenie odpowiedniego podłoża. Na chodnikach czy prywatnych posesjach doskonale sprawdza się przykładowo kostka brukowa.

Read more

Gdzie zakupić idealne mieszkanie?

Kupno mieszkania to niezwykle istotny krok. Zwykle na ten cel gromadzimy pieniądze przez niezwykle długi czas albo pożyczamy duże zobowiązania w instytucjach bankowych, jakie spłacać będziemy przez kilkadziesiąt lat. Każdemu zależy więc na tym, by podjąć opłacalną decyzję, jakiej nie musimy żałować. Zakupione apartament posłużyć ma nam przez mnóstwo lat, dlatego lepiej byłoby do takiej sprawy podchodzić bardzo rozważnie. Zwykle warto wszystko szczegółowo przejrzeć i brać pod uwagę wszystkie kwestie, o jakich często zapominamy. W jaki sposób należy przygotować się do kupna apartamentu i o co zadbać?

Read more

Który projekt domku wyselekcjonować?

Domek nie jest inwestycją, na którą - wbrew powszechnej opinii - stać jedynie osoby o nieprzeciętnych płacach. Są sposoby na to, by zbudować od podstaw dom ładny oraz funkcjonalny, a przy tym - niedrogi.

Read more

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął globalny kryzys. Z drugiej, dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej, w naszym kraju powstaje wiele drogich inwestycji, które zapewniają zatrudnienie tysiącom ludzi. Polskie członkostwo we Wspólnocie Europejskiej stało się ratunkiem dla różnych ośrodków użyteczności publicznej, które do tej pory nie były w stanie pozyskać środków na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim projektom ratujemy od zniszczenia wspaniałe zabytki i centra kulturalne.

Read more

Odpowiednia metoda organizacji ruchu na drogach|organizacja drogowa na drodze

Gwarancją sukcesu w dowolnej dziedzinie jest z pewnością doskonała organizacja. Potrzebne nam są odpowiednie ramy, w obrębie których można się poruszać. Zwłaszcza przebywanie w wielkim nagromadzeniu ludzkim powinno być obostrzone jakimiś granicami. Jeżeli pozwolilibyśmy sobie i innym na działanie wedle uznania, mogłoby to doprowadzić do ogromnego zamieszania. Oprócz tego, jesteśmy dużo bezpieczniejsi, gdy wiemy, że powinniśmy się kierować wspólnie zaakceptowanymi regułami.

Read more