Tag: domek

domek

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem budowy domu

Większość ludzi śni o własnym pięknym domu jednorodzinnym, w którym nie musi się liczyć się ze zdaniem współlokatorów budynku, jak to jest w wypadku, gdy mieszka się w bloku lub tak zwanej szeregówce. Gdy planujemy wybudować swój dom to głównym jego plusem ma być właśnie ta niezależność a także to, że będzie on miał wygląd taki, jak pragniemy, bez konieczności zgody na różne kompromisy. Podstawą budowy jest właściwy projekt domu. Możemy zacząć od wyszukania gotowego projektu w sieci lub wizyty w biurze architektonicznym, gdzie będziemy mogli zakupić taki projekt, który będzie nam najbardziej pasował.

Read more

Czy zainteresują nas nietypowe projekty domów?

Jeśli podejmujemy decyzję, że chcemy się wybudować, powinniśmy się namyślić nad tym, jak ma prezentować się nasz dom, tak abyśmy posiadali pewność, że będzie on wypełniał nasze oczekiwania.

Read more

Estetyczny i ergonomiczny domek dla wiecznie niezadowolonego

Posiadłość to problem wielu młodych ludzi. Zostając absolwentem nie każdy ma szansę dostać nieźle płatną pracę, a nawet jeżeli tak się stanie to prawdopodobieństwo spłacenia mieszkania albo domu na przestrzeni najbliższych dziesięciu lat styka się z cudem.

Read more

Kominek w pokoju dziennym – czy warto?

O umieszczeniu kominka należy rozmyślać już w trakcie projektowania budynku. Jego miejsce będzie zależeć przede wszystkim od funkcji, jaką ma pełnić.


Jeśli będzie ogrzać budynek, musimy ponadto zaplanować miejsce na drewno jak też doskonałą przystępność.

Read more

Zabezpieczony i ciepły dom to fundament

Domy muszą być nie tylko ciepłe, ale i bezpieczne. Dzisiaj wiele osób narzeka na złe warunki w mieszkaniach. Zwłaszcza jeśli chodzi budynki w których państwo wydziela mieszkania socjalne. W takich budynkach brakuje instalacji. Wybierając jakikolwiek budynek powinniśmy zobaczyć, czy docieplenia są odpowiednio wykonane. Ciepło jest w budynku niezwykle ważnym detalem. Czemu?

Read more

Bez znaczenia, czy balkon czy schody. Są warte tego, aby wyglądać doskonale.

Kiedy już otrzymamy nasz wyczekany dom, a właściwie jego projekt, odczuwamy szczęście, lecz całe zawirowanie połączone z jego budową już nie do końca nas zadowala. Tymczasem nic się samo nie zrobi. Najlepiej rozpocząć od początku. Fundament, jak sama nazwa wskazuje, jest zdecydowanie istotnym składnikiem całej układanki. Gdy rozmieścimy już ściany i utworzymy piętro zostaje nam, jedynie i aż, dopracować budowlę, między innymi urzeczywistniając wszelkiego rodzaju instalacje.

Read more

Projekty domów Warszawa przedstawia niesamowicie różnorodne

Zanim dotrzemy do momentu stawiania domu, powinniśmy na początku znaleźć dobry projekt, który będzie ukazywał, jak taki nasz dom powinien się prezentować. Dlatego właśnie trzeba sprawdzić, do kogo się zwracać o jego zrobienie, tak abyśmy uzyskiwali gwarancję, że będziemy usatysfakcjonowani z tego, co okaże się być nam tutaj zaprezentowane.

Read more

W jaki sposób odpowiednio dobrać projekt domu oraz na co patrzeć wybierając nowoczesne rozwiązania?

Wielu inwestorów wybiera projekt wymarzonego domku biorąc tylko pod uwagę walory ozdobne. Jednak w trakcie wybierania właściwego projektu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność projektowanego domu i na jego energooszczędność w czasie eksploatacji.Budując domek chodzi przede wszystkim o to, aby się wygodnie mieszkało. Kluczowym etapem zmierzającym do wyboru odpowiedniego projektu jest głównie analiza zagospodarowania miejscowego bądź warunków zabudowy określanych dla danej działki budowlanej przez gminę.

Read more

Remont instalacji grzewczej czyli problemy ze spadkiem

Bywa że fortuna się do nas uśmiecha i otrzymujemy w spadku domek po dziadkach, rodzicielach bądź też innych krewnych. Bądź jeśli kupiliśmy budynek do remontu wybudowany lata temu. Powinniśmy w takim razie liczyć się z reperacjami. Pół biedy jeżeli naprawa tyczyć się będzie malowania elewacji lub wymiany okien, cyklinowania posadzek bądź dalszych drobnych remontów.

Read more