Tag: dachy

dachy

Komfort i oszczędność miejsca, czyli funkcjonalne i stylowe schody strychowe

Są sytuacje w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, co tym, aby było praktycznie. Np. gdy w mieszkaniu ostatnie piętro przeznaczone jest na przestrzeń użytkową, a nie uśmiecha nam się zbytecznie przeznaczać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. Wtedy wyśmienitym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, jako zamiennik schodów stałych.

Read more

Pięknie na dachu prezentują się dachówki z ceramiki

Kiedy przybliżamy się do wykończenia surowego stanu naszego domu powinniśmy się zastanowić, jaki typ dachówek musimy zakupić, tak żeby wyglądały one jak najwspanialej, a dodatkowo jeszcze żeby okazały się wytrzymałe.

Read more

Najczęściej występujące modele dachów

Dach posiada bardzo ważną rolę w każdej budowli. Przede wszystkim chroni przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, chłód czy wilgoć. Technologia produkcji dachów, tak samo jak wiele innych gałęzi przemysłu, niezwykle dynamicznie się rozwija. Co najważniejsze zmianom ulegają urządzenia oraz materiały, jakie są wykorzystywane. Na dzień dzisiejszy niezwykle rzadko przykładowo stosowana jest tradycyjna dachówka ceramiczna, tak znana ze starszych budynków i wciąż nierzadko widywana.

Read more

Jak mieszkać wygodnie i w zgodzie z przyrodą

Wznoszenie budynków obecnie to niezwykle szybki proces. Nowoczesne energooszczędne domy pasywne, to takie które - dzięki zastosowaniu właściwych metod wznoszenia - w dużym stopniu oszczędzają energię i ciepło tak, że koszty eksploatacyjne mogą obniżyć się nawet o 70-80 % w porównaniu z domami wznoszonymi metodą tradycyjną.

Read more