Tag: dachy

dachy

Najczęściej występujące modele dachów

Dach posiada bardzo ważną rolę w każdej budowli. Przede wszystkim chroni przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, chłód czy wilgoć. Technologia produkcji dachów, tak samo jak wiele innych gałęzi przemysłu, niezwykle dynamicznie się rozwija. Co najważniejsze zmianom ulegają urządzenia oraz materiały, jakie są wykorzystywane. Na dzień dzisiejszy niezwykle rzadko przykładowo stosowana jest tradycyjna dachówka ceramiczna, tak znana ze starszych budynków i wciąż nierzadko widywana.

Read more

Komfort i oszczędność miejsca, czyli funkcjonalne i stylowe schody strychowe

Zdarzają się momenty w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, ale także funkcjonalnością. Np. gdy w budynku ostatnia kondygnacja zaplanowana jest na przestrzeń użytkową, a nie chcemy zbytecznie przeznaczać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. Wówczas wyśmienitym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.

Read more

Jak mieszkać wygodnie i w zgodzie z przyrodą

Wznoszenie budynków obecnie to niezwykle szybki proces. Nowoczesne energooszczędne domy pasywne, to takie które - dzięki zastosowaniu właściwych metod wznoszenia - w dużym stopniu oszczędzają energię i ciepło tak, że koszty eksploatacyjne mogą obniżyć się nawet o 70-80 % w porównaniu z domami wznoszonymi metodą tradycyjną.

Read more