Tag: beton

beton

Budownictwo – działalność techniczna polegająca na budowaniu albo zmianie obiektów budowlanych

Branża budowlana ma wiele definicji. Jedna z nich głosi, że jest to działalność techniczna która polega na budowaniu bądź zmianie obiektów budowlanych. Ze względu no to gdzie te budynki są budowane branża budowlana podzielona jest na wodną oraz lądową. Sporo sprzętów i urządzeń jest stosowanych w branży budowlanej. Jednym z nich są żurawie budowlane. Podzielić je można na stacjonarne oraz przesuwalne. Służą one do budowania m.in. drapaczy chmur i zaliczane są do najogromniejszych maszyn roboczych. Składają się one z paru części.

Read more

Inspekcja podłoża pod kątem budowy

Badania geologiczne terenu, pod budowę domu, przeprowadza się celem dopasowania fundamentów oraz zbrojenia, natomiast w przypadku planów wcześniej przygotowanych, dostosowania „szablonu” do konkretnych właściwości gruntu.

Read more

Piasek budowlany – surowce drobne naturalne albo syntetyczne.

Kruszywa są to tworzywa drobne naturalne bądź syntetyczne, nieorganiczne albo organiczne, używane jako kompozycja zapraw cementów, bitumicznych kompozycji do konstrukcji. Rozróżnia się tłucznie mineralne zdobywane przez mechaniczną modyfikację materiałów skalnych i kruszywa syntetyczne, wykonywane z surowców organicznych także z substancji mineralnych w podczas poddawania ich przeobrażeniom termicznym i przeróbkom mechanicznym.

Read more

Do jakich czynności może być używany przecinak?

Obecność tego typu przyrządów jak przecinaki w zakładach majsterkowiczów, umożliwia im na samodzielne przeprowadzanie niektórych prac remontowo-budowlanych. Dzięki takim przecinakom można by skuwać materiały budowlane, które są dla nas barierą w przeprowadzeniu remontu w mieszkaniu.


Razem z podobnymi do przecinaka narzędziami, można by wykonać dla przykładu dodatkowy obwód instalacji oświetleniowej.

Read more

W jaki sposób postęp techniczny w znacznym stopniu uprościł pracę robotnikom zatrudnionym w firmach budowlanych

Lata siedemdziesiąte śmiało można określić erą betonu. Z tego surowca tworzono płyty na chodniki i ściany ówczesnych wieżowców. Budowniczowie tamtych lat mieli jednakże twardy orzech do zgryzienia, gdyż bez przerwy brakowało materiałów budowlanych, a także nie mieli oni przecież dostępu do najnowszych technologii, które są znane XXI-wiecznym fachowcom lub architektom. Najprawdopodobniej w najbardziej opłakanej sytuacji pozostawał zwykły Kowalski, który musiał wznosić swój wymarzony dom jednopiętrowy niemalże własnymi rękoma.

Read more

Który rodzaj tworzywa wskazane jest zastosować przy budowie hali?

Powszechnie wiadomo, że budownictwo jest jedną z dyscyplin z naszego życia, z jaką spotykamy się każdego dnia. Każdy z nas bowiem musi posiadać swoje mieszkanie, ale także siedzibę zakładu pracy. Budynki są w pewnym sensie oczywistym elementem, bez jakiego nie możemy się obejść. W tej sytuacji powinno się odnotować fakt, że okazale rozumiana technologia budowlana na przełomie przeszłych lat niezmiernie dostrzegalnie posunęła się do przodu.

Read more

Jakie są rodzaje bram i ogrodzeń wybierane obecnie w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym

Po wybudowaniu swojego nowego domu warto go ogrodzić, w naszym kraju jest to obyczaj z różnych powodów często praktykowany. Dobrze wybrane i wykonane ogrodzenie nie tylko zagwarantuje bezpieczeństwo i odseparuje od ciekawskich sąsiadów, ale także stanowić może element dekoracyjny. Ogrodzenie obecnie pełni także inne role, takie jak ochrona przed hałasami, powinno być więc trwałe i solidnie wykonane, ale również zwyczajnie ładne.

Read more

Jakie istnieją typy kruszyw? Do jakich zadań się one nadają, jakie mają przeznaczenie?

Kruszywa są to różne okruchy materiałowe kamienne. Są one w związku z tym naturalne, czyli piaski jak również żwiry, ale również sztuczne, to znaczy żużle wielkopiecowe i paleniskowe. Są to też przeróżne pęczniejące spieki mineralne, które wchodzą w skład zapraw jak i betonów. Kruszywo to najważniejszy składnik betonu, z tego powodu jego cechy posiadają rzeczywiście duży wpływ na jakość betonu.

Read more