Kupno używanego telefonu czy smartfona doskonałym wyjściem dla osób, które nie będą potrzebować wydajnych, potężnych urządzeń.

Na rynku współczesnych smartfonów można zauważyć coraz większą gonitwę za rozmiarami i wydajnością. Normą są obecnie urządzenia mające 5-calowe ekrany, czterordzeniowe procesory czy bardzo dużą ilość pamięci.


Ultraprzenośny dysk od Toshiba
Napisał: TOSHIBA
Na podstawie: TOSHIBA


W tej technologicznej pogoni coraz częściej umyka projektantom najważniejsza funkcja tych urządzeń, to znaczy dzwonienie. Ale też to, że są ludzie, którzy wcale nie potrzebują tak mocnych parametrów, bo zwyczajnie nie będą ich wykorzystywali. I osoby tego typu często będą sięgać po smartfony używane, które zakupione w odpowiednim stanie będą mogły posłużyć kolejne lata. Doskonałym wyborem dla takie osoby może być na przykład core samsung, ten model sprzed paru lat ma podzespoły spokojnie wystarczające do wygodnego, codziennego użytkowania. Doskonale w takich zastosowaniach da sobie też radę desire s, baterie premiera którego miała miejsce w 2011 roku.


Z używanymi telefonami jest jedynie taki problem, że często mogą mieć słabe baterie. Jeżeli bateria powoli przestaje trzymać, ale jeszcze jakoś pracuje, to ciekawą opcją przykładowo może być powerbank digital box. W razie braku prądu można telefon podłączyć do powerbanka i naładować z powrotem baterię. Czasami jednak baterie osiągają taki stan, że użytkowanie smartfona będzie już bardzo niewygodne. W takim przypadku najlepiej pomyśleć będzie o zamianie ich na nowe.


Biały smartfon
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednak akcesoria oryginalne kosztują niekiedy dość sporo, więc wielu klientów wybiera dużo tańsze, a równocześnie dobrej jakości zamienniki, przykładowo firmy cameron sino - samsungi.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-23 19:02:26
Tagi: projekt, ekran, model, telefony, smartfon, klientów, digital