Z jakiego powodu nowoczesne instalacje, choć dość kosztowne, mogą przynieść duże oszczędności przy użytkowaniu.

Budynki inteligentne nie są już żadną nowinką. Wykorzystanie zautomatyzowanych układów i centralnie obsługiwanych układów to niemalże norma w dużej części stawianych obecnie obiektów publicznych i często także w jednorodzinnych domach. Bramy z automatycznym sterowaniem, oświetlenie, klimatyzacja czy rolety przede wszystkim oszczędzą czas, zapewniają komfort i wygodę używania.

Inteligentny dom
Napisał: Inplus PR
Na podstawie: Inplus PR
Od pewnego czasu kładziony jest także nacisk na projektowanie tych instalacji w taki sposób, by ich działanie przyczyniało się do dużych oszczędności w użytkowaniu budynku oraz wodnych i cieplnych zasobów. Jednym słowem, inteligentny budynek to również budynek proekologiczny. Dla przykładu, sterowanie roletami pozwala zarządzać energią ze słońca jaka jest dostarczana do wnętrza pomieszczenia. Pomaga obniżać wydatki wiążące się z ogrzewaniem lub schładzaniem pomieszczeń. To samo dotyczy sterowania klimatyzacją w budynku. Odpowiednio rozmieszczone czujniki przekazują sygnał do uruchomienia bądź odłączenia instalacji w przypadku gdy temperatura na zewnątrz i w budynku osiąga konkretną wartość - wejdź i sprawdź.

Instalacje w takim budynku mogą być obsługiwane przewodowo, za pomocą naściennych sterowników umieszczonych blisko instalacji, albo zdalnie, drogą radiową i za pomocą pilota. Niektóre z nich wymagają pewnego udziału człowieka, który będzie decydował o jakiej porze opuszczać żaluzje czy uruchomić klimatyzację.

Będzie nam miło, jeżeli przeznaczył kilka bezcennych minut i przeczytał kolejny post na ten temat. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawy artykuł (http://www.francke-art.pl/meble-metalowe/szafki-nocne/stylowe/).

Inne są tak skonstruowane, że tak naprawdę nie będą wymagać nawet udziału człowieka, żeby całkowicie samodzielnie działać zgodnie z zaprogramowanymi danymi.

Pełna automatyka pozwala na takie zaprogramowanie układów, żeby odpowiednio podnosiły lub opuszczały roletę, gdy zbyt mocno świeci słońce albo na zewnątrz zmniejsza się temperatura. Nowoczesne czujniki radzą sobie z tym doskonale, sprawiając że człowiek absolutnie nie musi tym martwić. Pomimo stosunkowo dużych kosztów zastosowania takich rozwiązań, największą ich zaletą jest bardzo duża oszczędność kosztów użytkowania budynku. Nie do przecenienia jest również bezpieczeństwo, jakie daje zdalne zarządzanie wszystkim podczas nieobecności właścicieli.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-16 14:30:34
Tagi: temperatura, koszt, pilota, ogrzewaniem