W kraju nad Wisłą mamy stosunkowo długi sezon grzewczy, dlatego nie możemy sobie wyobrazić budynku, który nie miałby ogrzewania

Nie jest ważne czy posiadamy stare grzejniki czy nowoczesne ogrzewanie podłogowe. W naszym kraju każdy budynek musi być ogrzewany. Jeżeli potrzebujemy ogrzewania nawet przez 5-6 miesięcy w roku, to należy wiedzieć, ile musimy zapłacić administracji.


W przeszłości większość mieszkań w blokach posiadała nałożony z góry ryczałt za ogrzewanie.
design
Napisał: Szymon Sieciński
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nikogo z dostawców nie interesowało, że ktoś mógłby zużyć ciepła znacznie mniej - każdy płacił tyle samo.

Nasz link do www panele fotowoltaiczne kraków zdziwi Cię niebywale korzystnie. Odkryjesz tam masę szczegółowych postów. Więc nie czekaj i wejdź tam!

Jednak po pewnym czasie zaczęły się coraz częściej podnosić głosy niezadowolenie. Po pierwsze, powtarzano, że identyczna dla wszystkich opłata jest systemem krzywdzącym, a po drugie - że administracja podnosi rachunki.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (https://www.lazzonigroup.pl/pl/bs-206.html) publikującym zbliżone treści. Są równie pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego tematu.

Z tego powodu po jakimś czasie zmieniono plan ryczałtowy na indywidualny i w obecnych czasach każdy płaci wyłącznie za to, co zużyje. Bierze się to z rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury z 2002 roku. By tego rodzaju rozliczanie się było możliwe, to w każdym domu zamontowano ciepłomierze. Niekiedy przypada jeden na mieszkanie, a niekiedy każdy grzejnik ma swój licznik. Nieistotne czy ogrzewamy dom gazem czy prądem, a może mamy ogrzewanie osiedlowe - najważniejsze jest to, że uczciwie uiszczamy opłaty wyłącznie za wykorzystane ciepło. To daje też mieszkańcom szansę na oszczędzanie.
Dodatkowo - jeżeli ktoś opuszcza miasto zimą, to ma możliwość ustawić grzejniki na minimalnym poziomie i wtedy rachunki również będą mniejsze. Jeżeli ciepłomierze będą prawidłowo zainstalowane, to powinny służyć dobrze oraz przez długie lata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-14 10:32:32
Tagi: mieszkania, blok, typ