Planujesz cztery kąty? Zastanów się nad inteligentnymi technologiami, jakie uprzyjemnią Ci życie.

Jako dzieci śLEDziliśmy film animowany o rodzinie egzystującej w przyszłych czasach, wyręczanej przez sprzątaczkę-robota, mówiącą do komputera w ścianie. Dziś frakcja tychże wizji, aczkolwiek w nieznacznie odmienionej formie, jest osiągalna od ręki.
Budowa Stadionu Legii w Warszawie
Napisał: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.


O czym mówimy?


Budowane są - póki co sporadycznie, ale tendencja wydaje się wzrostowa - domy (domy systemowe) wielce zaawansowane technologicznie, które nazywa się mianem inteligentny budynek. Wyposażone są one w zestaw czujek, detektorów i analogicznych sprzętów, podłączonych do centralnego układu zarządzania. Co to znamionuje w praktyce? Ano tyle, że za pomocą np. komórki z stosowną aplikacją damy radę ustalić poziom docieplania, oświetlenie mieszkania, zamknięcie lub otwarcie bramy itp. Do tego, z racji spożytkowaniu technik telekomunikacyjnych zdołamy tego dokonać, będąc na zewnątrz. Funkcjonuje dodatkowo opcja wpisania w ów system również kamer oraz systemu alarmowego, który nada informacje o niebezpieczeństwie bezpośrednio do spółki ochroniarskiej.


Nie moglibyśmy z tego korzystać, gdyby nie szeroko pojęte usługi IT. To oczywiście z powodu dostępu naszych urządzeń mobilnych do Internetu możemy w ogóle rozmyślać o czymś takim, jak sterowanie oświetleniem zewnętrznym, odblokowanie okien lub zarządzanie zasilaniem bez ruszania się z łóżka - a co więcej bez przychodzenia do środka, by się upewnić, azali na pewno wyłączyliśmy żelazko od prądu.
Jeden ruch w oprogramowaniu - i odłączamy zasilanie w interesującej partii domu.

Stworzyliśmy wpis o zbliżonej tematyce. Jest on na następnej witrynie. Wejdź więc w ten link i dowiedz się szczegółów (https://ecconstruction.pl/remonty-biur-warszawa/) z tym powiązanych.

To ostatnie to na razie jeszcze pomysł na czas przyszły, ale on przychodzi szybciej, niż oczekujemy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-14 10:32:45
Tagi: LED, mieszkania, budynek, komputer, Internet