W jaki sposób można dbać o oszczędzanie energii cieplnej w wielorodzinnych budynkach.

Osoby które mają prywatny dom wiedzą bardzo dobrze, jak dużo ich wynosi ogrzewanie, lecz nieco odmiennie jest przy mieszkańcach wielorodzinnych budynków. Oni przeważnie mają gdzieś tę opłatę schowaną w opłatach czynszowych, i wielu ludzi nie wie nawet dokładnie, na jakim pułapie się ona kształtuje. Dodatkowo jeśli opłata jest wyliczana na podstawie wielkości lokalu, a nie rzeczywistego zużycia, to w żaden sposób zachęcać to nie będzie do tego, żeby w jakiś sposób kontrolować to, co dzieje się z ogrzewaniem w domu. Jednak w ostatnim czasie zaczyna się kłaść coraz większy nacisk na to, żeby uporządkować te kwestie, zwłaszcza jeśli chodzi o bardziej dokładne rozliczenia mieszkańców. W sytuacji, gdy płaci się od wielkości mieszkania, to osoby mające duże lokale będą ponosić dużo większe koszty, mimo że często zużywają dużo mniej energii cieplnej. Dodatkowo taka forma płacenia w żaden sposób nie będzie motywować do tego, żeby ciepło było oszczędzane, bo w końcu nikomu na tym nie będzie zależało, jeśli na nic się to nie przełoży.
malowidło - dom
Napisał: Connie Ma
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego też w wielorodzinnych budynkach coraz częściej zaczyna się stosować najróżniejsze czujniki służące do rzeczywistego policzenia zużytego ciepła. Jeśli chce się wiedzieć dokładniej, ile ciepła zostało wykorzystane przez dany lokal, to konieczne do zastosowania będą ciepłomierze (zobacz szczegóły). Jeszcze całkiem niedawno z miernikami tymi było sporo problemów, ponieważ ze względu na sposób mierzenia dawały czasem zafałszowane wyniki.

Ta najnowsza publikacja (https://probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/) została napisana wyjątkowo dla ciebie. Sprawdź ją, by odkryć nowe informacje. Zachęcamy do nas!

Lecz w ostatnim czasie wykorzystuje się nowoczesne ciepłomierze cyfrowe, mające poza dokładną rejestracją poboru ciepła również szereg innych przydatnych funkcjonalności. Jeśli z jakiś powodów nie będzie możliwości na dokładne zmierzenie zużycia ciepła w danych lokalach, ale chciałoby się wiedzieć, jaki będzie udział tego zużycia, to stosuje się inne urządzenia.

Aktualnie ciężko jest wyszukać naprawdę niebanalny portal. Jeśli masz analogiczny kłopot, to zalecamy ten artykuł (https://kwazar-lampy.pl/zarowki-led-ES111-AR111). Są tam zawarte ekscytujące wiadomości.W takich sytuacjach najczęściej wykorzystywane są podzielniki kosztów ogrzewania - . Nie są to liczniki ciepła, w związku z czym nie będą musiały przechodzić całej procedury legalizacyjnej, a jedynie pozwalają na oszacowanie, ile które mieszkanie zużywa energii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-09 08:55:42
Tagi: dom, mieszkanie, lokale, czujniki, koszt