W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu - wszyscy staramy się mieć kontakt z bliskimi i ze światem

Nawet osoby starsze nie pragną dziś być poza prądem i posiadają telefony komórkowe. Część z nich jest takimi fanami nowości technologicznych, że bez problemu posługują się smartfonami oraz śmigają po internecie.


Zdecydowana większość jednakże woli telefony bardziej tradycyjne.


Sentyment osób starszych do stacjonarnych telefonów wynika poniekąd z przyzwyczajenia i dystansu do tego, że nie wolno zapominać o ładowaniu raz na jakiś czas jego akumulatorek. Jeżeli na dodatek pojawiają się już problemy ze wzrokiem, to należy zakupić telefon stacjonarny dla seniora z wielkimi przyciskami. Telefon taki ma opcję, aby być na kablu, gdzie słuchawka jest przytwierdzona do aparatu lub bezprzewodowy, gdzie możemy spacerować z słuchawką w dłoni po całym mieszkaniu.
Klasyczny telefon ma dodatkowo inne walory. Posiada podświetlaną tarczę, co jest ważne szczególnie wieczoRAMi dla osób gorzej widzących oraz możliwość zapamiętywania najistotniejszych numerów na dużych klawiszach numerycznych. Dzięki temu senior nie będzie zmuszony pamiętać albo zapisywać tych kontaktów w notesie. Dodatkowo będzie to bardziej wygodne dla każdego użytkownika.


pomiar
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Klasyczny telefon dla osoby starszej jest bardzo przydatny. Nawet dla krewnych osób starszych, którzy ciągle chcą być w kontakcie z ważną dla nich osobą. Wspomaga ich to dbać o stan zdrowia i samopoczucie mamy lub program dla firmy transportowej taty.


Dzięki temu rzadziej się niepokoją. Również senior będzie zadowolony z takiego telefonu, ponieważ będzie mógł się skontaktować z rodziną albo przychodnią.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-09 15:35:43
Tagi: dom, smartfony, stal, RAM, dodatek