Parę przydatnych porad i wskazówek dla osób planujących kupić obiektyw do swojej lustrzanki.

Planując zakup lustrzanki cyfrowej trzeba się liczyć z tym, że to dopiero jest początek wydatków jakie trzeba będzie ponieść. W wielu przypadkach body kupuje się wraz z dołączonym obiektywem, który na sam początek może wystarczyć.


obiektyw sigma 17-50
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Wielu osobom zresztą wystarcza na znacznie dłużej, jeśli jednak ktoś się będzie chciał poważniej bawić w robienie zdjęć, to dość szybko odczuje potrzebę rozszerzenia sprzętowych możliwości.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na opisywany wątek? Z pewnością notka z witryny też je posiada, zatem kliknij tu i poznaj je starannie.

A w takim przypadku do kupienia będą następne obiektywy, przy pomocy których można będzie robić zróżnicowane zdjęcia. Liczyć się jednak trzeba z tym, że takie obiektywy tanie nie będą, niektóre modele kosztować mogą nawet ponad dziesięć tysięcy. Rzecz jasna do zastosowań amatorskich aż takie zapewne nie będą potrzebne, lecz kilka tysięcy na pewno pójdzie na skompletowanie całego zestawu.
sprzęt - migawka
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Lech Kaczyński
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


Podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić swoją uwagę przy wyborze obiektywu będzie ogniskowa. To tak naprawdę ona decyduje o tym, jaki będzie kąt widzenia, a co za tym idzie z jak dużym przybliżeniem będzie można robić zdjęcia. Na przykład popularny i chętnie kupowany model apo 70-300mm f4-5.6 dg macro posiada zakres ogniskowej 70-300 mm, co pozwala na realizację fotografii portretowej, sportowej czy przyrodniczej - generalnie wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie dobra jakość przy większych przybliżeniach.


Dużym zainteresowaniem klientów również się cieszy obiektyw sigma 17-50, który jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych miłośników fotografii, a także profesjonalistów, którzy będą oczekiwali od zestawu najwyższej jakości w rozsądnej cenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-06 16:31:46
Tagi: fotografie, sprzęt, klient, moc, możliwości