Warto segregować śmieci

Wiele emocji budzi tak zwana „ustawa śmieciowa” regulująca na nowo zasady wywożenia odpadów z naszych bloków. Dobrze jest w kontekście tego rodzaju zmian poruszyć wątek segregowania odpadów z naszych domów. Czy to w ogóle ma sens? Odpowiedź jest prosta - oczywiście że tak!
pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Na podstawie: http://environmental.kingspan.pl/
Na każdym osiedlu ustawione są pojemniki do segregacji ((źródło)) śmieci. Wciąż większa liczba osób decyduje się dzielić odpady i w taki sposób przyłożyć się do sprawniejszego funkcjonowania naturalnego środowiska. To, że wykorzystujemy surowce wtórne świadczy o nas, jako o grupie społecznej bardzo dobrze. Jesteśmy coraz bardziej świadomi pozytywnych konsekwencji jakie niesie ze sobą segregowanie śmieci.

Jak się do tego zabrać?

Kontenery na odpady
Napisał: onnola
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najłatwiej skopiować w domowej skali podział jaki jest stosowany na koszach na osiedlu. Dobrze jest nabyć kosze do segregacji odpadów, dobrze je opisać i postawić zamiast zwykłego kubła na odpady. Gdy już mamy właściwe kosze trzeba po prostu z nich korzystać. Kiedy minie parę dni wyrzucanie papieru, plastiku czy szkła (kup kabiny prysznicowe warszawa z www.parcienaszklo.com.pl/) do właściwego pojemnika będzie już nawykiem. Dobrze jest również w segregowanie śmieci zaangażować bliskich. Dla maluchów może to być świetna zabawa, a jednocześnie mamy możliwość by przyzwyczaić je do dbania o naturę.

Oczywiście, przeszkodą może być to, że nie na wszystkich osiedlach są kontenery na śmieci (więcej wskazówek) przeznaczone do segregowania odpadów. Taka sytuacja już niedługo nie będzie miała miejsca. Każda rodzina, która zadeklaruje, że chce segregować śmieci będzie miała zapewnioną taką możliwość. To odbiorcy odpadów będą musieli zagwarantować pojemniki.
Edukujmy młodsze pokolenie

Papierowy karton- recykling
Napisał: FutUndBeidl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinno się od najmłodszych lat uczyć dzieci dbania o naturę. Najłatwiejszym sposobem, jest właśnie segregowanie odpadów. Kiedy tylko mamy okazję, opowiedzmy najmłodszym członkom rodziny jak przerabia się surowce wtórne. Ważne jest, żeby pojęły sens tego co robią.

Nie zapominajmy, że mamy tylko jedną planetę Ziemię. Gdy zasypiemy ją odpadami i zatrujemy nie będzie już przyjaznym domem, a raczej miejscem wegetacji. Przecież chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej - zróbmy więc wszystko, żeby żyły w czystym środowisku. Zacznijmy od nas samych od zaraz. Nie ma na co czekać, segregowanie śmieci jest łatwe a daje wielkie efekty!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-02 12:02:51
Tagi: śmieci, środowiska, papier, proces