Komfort i oszczędność miejsca, czyli funkcjonalne i stylowe schody strychowe

Są chwile w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, ale także tym, aby było praktycznie. Np. gdy w domu ostatnie piętro przeznaczone jest na przestrzeń użytkową, a nie mamy zamiaru zbytecznie wydawać większej sumy pieniędzy na drewniane schody. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie montaż rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.


Napisał: someToast
Na podstawie: http://www.flickr.com
Schody strychowe nie zajmują miejsca gdy nie są rozkładane. Ich dodatkową zaletą jest to, iż bez wysiłku można je założyć w dowolnym miejscu, z którego najłatwiej będzie nam dostać się na strych. Wszak poddasze to nie tylko i wyłącznie pomieszczenie, które pełni rolę przechowalni tylko czasami używanych rzeczy, ale co ważne, stanowi też idealną drogę na dach.

Nie zapominajmy, że pokrycie dachowe być może w przyszłości wymagać naprawienia zniszczeń albo konserwacji oraz że wszelkie instalacje na dachu wcześniej trzeba tam założyć, a później okresowo kontrolować i przyjmować kominiarza z coroczną wizytą. Zamiast przy wszystkich tych czynnościach wykorzystywać drabinę i uprawiać wspinaczkę, lepiej zainstalować w dachu wyłaz. komfortowego dla nas wejścia na strych jest wtedy wymogiem. Można oczywiście doprowadzić do niego stałe schody, ale przeważnie nie mamy na nie miejsca. Jednak, nawet gdy przestrzeni jest wystarczająco, nadmieniony wcześniej koszt ich wybudowania jest niebagatelny, a jednak szkoda pieniędzy na coś, co będzie używane tylko raz na jakiś czas.

Schody strychowe pozwalają nam więc ocalić i metraż i pieniądze.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to użyj informacji (https://sarens.pl/o-nas/dane-spolki/), by poznać więcej pokrewnych informacji. Bez obaw kliknij więc ten link.

Z punktu widzenia użytkownika, ich najistotniejszym elementem jest drabinka (szczególnie jej konstrukcja). Może być łamana, przesuwna albo nożycowa. O wyborze konstrukcji schodów składanych w w dużym stopniu decyduje wielkość otworu w stropie – im mniejszy, tym mniejszych rozmiarów muszą być schody po złożeniu. Dobrą stroną schodów jest szansa ich samodzielnego zamontowania.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość informacji na prezentowany temat, to sprawdź ten link - jest tu bardzo świeża treść (https://www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/pustaki-ceramiczne-porotherm/porotherm-25-profi.html) w kontekście tej problematyki.

W handlu dostępne są schody składane do wszelakich wielkości pomieszczeń. Otrzymujemy je zazwyczaj w pełnym, zmontowanym zestawie i wymagają tylko zamontowania w wybranym miejscu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-30 11:24:32
Tagi: schody, dachy, strop, strych