Saint Gobain Eurocoustic jako popularny specjalista poprawy pochłaniania dźwięku.

Ogromna ilość proponowanych produktów poprawiających komfort akustyczny w mieszkaniach zaświadcza o zapotrzebowaniu na ciszę, a również o tym, że wiele tradycyjnych materiałów budowlanych nie spełnia pod tym względem przewidywań. Dlatego akustyczne płyty, maty, czy taśmy mają duże wzięcie.
Firma Saint Gobain Eurocoustic ( dalej) to powszechnie znany na ogólnoświatowym rynku specjalista w odcinku ulepszenia pochłaniania dźwięku, ochrony przeciwpożarowej, izolacji cieplnej i akustycznej.Atrakcyjnym produktem do wyciszania ścian są drewnopochodne kasetony kasetony elewacyjne akustyczne. Sporządza się je z płyt MDF. Posiadają bardzo ozdobny design, więc wykończone nimi ściany prezentują się szczególnie ładnie. Decentralizują i łagodzą dźwięki powietrzne, osłabiając pogłos.
budowa domu
Napisał: Fiona MacGinty-O’Neill
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najprostszą procedurą okaże się ułożenie na murach natryskowego tynku dźwiękochłonnego silikatowego, czy też celulozowego. Tynki takie mają fakturę porowatą i nie można tego zmieniać, realizując na nich na przykład gładź, lub tapetując je. Stosownym sposobem jest także rozmieszczenie płyt korkowych. Podobny efekt można osiągnąć, stosując tapetę z korka. Jest cieńsza, więc zmniejsza dźwięki w mniejszym stopniu niż płyty. Tak jak płyty, jak i tapety korkowe mocuje się do ścian za pomocą kleju do korka.

Saint Gobain Eurocoustic (przejdź dalej) proponuje także izolacje cieplne.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to sprawdź szczegóły, które też są na opisywany temat. Zawsze dobrze jest wiedzieć więcej.

Efektywna izolacja termiczna to przede wszystkim dobry surowiec izolacyjny. Jednakże to nie jedynie styropian, czy wełna mineralna. Wytwórcy cały czas udoskonalają swą ofertę, dostarczając sposobność większego doboru.

Dzisiejsze izolacje termiczne posiadają wyższe parametry termiczne, niż standardowe surowce. Izolacyjność płyt styropianowych udoskonaliło zastosowanie dodatków grafitu. Z małych grafitowych drobinek powstaje granulat, jaki się przetwarza w srebrnoszare tafle. Płyty z neoporu posiadają mniejszą gęstość i są lżejsze niż styropianowe, jednak ich parametry termiczne są lepsze. Można więc aplikować cieńszą powłokę izolacji, oszczędzając materiał, przy zachowaniu wymaganej izolacyjności. Tafle z polistyrenu ekstrudowanego są odporne na wodę, defekty mechaniczne, korozję biologiczną i nie żółkną pod wpływem promieniowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-29 07:45:30
Tagi: akustyka, ochrona przeciwpożarowa, płyty akustyczne, natryskowy tynk dźwiękochłonny, płyta z neoporu