Zastanawiasz się nad domem z drewna? Poznaj jego atuty, a szybko dokonasz wyboru

Marzenia o swoim domu towarzyszą tak naprawdę każdemu z nas. Kto bowiem nie chce po pracy pobawić się z dzieciakami w piaskownicy stojącej w ogrodzie czy pójść na taras, by napić się aromatycznej, gorącej herbaty? Jeżeli dzięki swoim staraniom możesz odzwierciedlić marzenia, musisz dokonać wyboru między domem tradycyjnym, a domem z drewna, który jest powszechnie coraz bardziej popularnym oraz lubianym rozwiązaniem. Dlaczego?


taras drewniany
Napisał: MISSION Public Relations
Na podstawie: MISSION Public Relations
Wśród najważniejszych względów można niezaprzeczalnie wymienić o wiele krótszy czas, jaki potrzebuje budowa domów drewnianych - więcej Cortonbau. Trwa to maksymalnie trzy miesiące, a jeśli zdecydujemy się na kupno niemal gotowego budynku, w ciągu kilku dni prace będą skończone. Poszczególne elementy domu łączy się przy pomocy metalowych łączników oraz gwoździ, ponieważ składa się on tylko z drewnianych elementów. Potrzebny jest nadzwyczaj krótki okres w porównaniu z domami z cegły, zatem jeżeli zależy ci na jak najszybszej przeprowadzce, to wyjście dla ciebie. Ale to nie wyłączna zaleta, jaką mają drewniane domy. Dzięki małemu ciężarowi nie wymagają dużych fundamentów, co redukuje koszty całej inwestycji i pozwala np. na zakup nowego umeblowania lub zręczne przeprowadzenie prac wykończeniowych.

Ponadto niniejszy dom można zbudować również zimą, z powodu braku prac mokrych, do których należy m.in. betonowanie. Nie musisz też martwić się, że dom będzie zimny i wilgotny. Domy z drewna mają właściwą ochronę cieplną, ponieważ stosowana jest folia paroizolacyjna, która znakomicie zatrzymuje ciepło i umożliwia cieszyć się pożądaną temperaturą w domu. Ściany starannie wypełniane są izolacją, a mimo tego mają znacznie mniejszą grubość, co zaoszczędza dodatkową powierzchnię, jaką z pewnością nie pogardzimy.

Doczytaj - usługi stolarskie szczecin


Domy drewniane mogą być dzięki temu nawet o dziesięć % większe niż tradycyjne domy, a do tego są łatwe w rozbudowie oraz modernizacji, gdy na przykład chcemy przesunąć jedną ze ścian. Wyposażone są także w tarasy drewniane, które też można dowolnie przebudowywać.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy utrzymywanie techniczne budynków naszego wpisu zachęcamy do następnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twe niepewności.

Ostatni plus jest zwłaszcza istotny dla ludzi wybierających zdrowy styl życia, drewno albowiem jest surowcem naturalnym.

Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się nad wyborem domu, dzięki zaprezentowanym zaletom domów drewnianych nie będziesz się wahać, jaką decyzję podjąć oraz już niebawem zamieszkasz w swoim wymarzonym gniazdku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-11 02:29:48
Tagi: budynek, fundamenty, przeprowadzka