Najnowocześniejsze techniki na zabezpieczenie domów oraz mieszkań przed kradzieżami oraz włamaniami

Jedną z istotniejszych spraw, o jakiej należy pomyśleć podczas stawiania domu, jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Będzie się to wiązać nie tylko z zakupem odpowiednio mocnych drzwi z atestowanymi zamkami i montażem alarmu, lecz również na odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich okien i garażowych wejść.
Wiele osób skupia się bowiem przede wszystkim na wejściu głównym do mieszkania, a tymczasem większość włamań będzie się odbywać w całkowicie odmienny sposób.


Roleta zewnętrzna w wersji pod tynk
Napisał: IFTM Internorm
Na podstawie: IFTM Internorm


Złoczyńcy wiedząc, że wejściowe drzwi są bardzo dobrze zabezpieczone będą szukać innych metod na wejście do środka. I najczęściej je znajdują, bo wiele osób zupełnie zapomina o niewielkich oknach w piwnicach albo drzwiach garażowych z tyłu domu. Niekiedy tego typu miejsca nie mają żadnego zabezpieczenia, przez co są bardzo łatwe do obejścia, chociaż niektórzy przekonują się o tym jedynie wtedy, jak coś już się stanie.

Jeżeli prezentowany wpis wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tu oraz dodatkowo zdobądź wiarygodne info , które także są godne zapamiętania.

A przy użyciu naprawdę tanich środków da się znacznie polepszyć bezpieczeństwo budynku, zdecydowanie lepiej więc będzie wziąć się za to wcześniej (solidne bramy). Jednym z najlepszych sposobów na ochronę garażowego wejścia garaż są bramy segmentowe. Są one bardzo praktyczne, wygodne w użyciu, a dzięki zastosowanym pomysłom także bezpieczne. Bramy tego typu są sprzedawane w dużej liczbie odmian i wzorów, więc nie będzie problemów z dobraniem ich do danego budynku.


brama garażowa
Napisał: Normstahl
Na podstawie: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg


Wykonane są najczęściej z solidnej, odpornej stalowej blachy, co znacznie utrudnia możliwość wejścia przez nie, jest również możliwość instalacji dobrych zamków (). We współczesnych ochronnych rozwiązaniach świetnie dobrze sprawdzają się też rolety zewnętrzne.
Jak sama ich nazwa będzie wskazywać, przeznaczone są do montażu z zewnętrznej strony okiennic, oprócz standardowych funkcji takich jak ochrona przed warunkami pogodowymi posiadają także spore znaczenie przy ochronie przeciwwłamaniowej. Oczywiście nie stanowią one przeszkody której się nie da pokonać, ale znacząco wydłużają czas dostania się do wnętrza, co znacznie ogranicza ryzyko kradzieży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-30 11:05:55
Tagi: rolety, bramy