Oświetlenie LED, jako zapewnienie solidnej jakości. Czy także masz tego typu oświetlenie czy stale nie możesz się zdecydować? Zobacz, że warto

To już staje się powszechne, taśmy LED są coraz bardziej popularne. Coraz więcej ludzi wybiera właśnie takie rozwiązanie, kiedy wymagane jest dobre oświetlenie w ogrodzie czy w domu. Na to zainteresowanie reaguje rynek, bo pojawia się coraz więcej różnych modeli taśm LED. Wspólną cechą wszystkich tego typu taśm jest niezwykła elastyczność, jaka umożliwia cięcie je nożyczkami. Niezwykle poważną zaletą jest także samoprzylepne podłoże.


taśmy LED
Napisał: Eliot Phillips
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku jest bardzo dużo rodzajów taśm LED, jeśli więc pragniemy dokonać najlepszego wyboru powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry świetlne, jakość oraz niezbędne atesty CE i ROHS. Są one nieodzowne, jeśli mówimy o najlepszych jakościowcach taśmach LED. Powinniśmy wiedzieć, że taśmy LED gorszej jakości, czyli także tańsze, pomimo gwarantowanej żywotności (nawet do pięćdziesięciu tysięcy godzin) są dość podatne na przepalanie lub choćby osłabianie jasności oświecenia po latach lub nawet miesiącach użytkowania.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to fantastycznie - dalsze wątki (http://www.cermag.com.pl/pl/kontakt/centrala) odkryjesz w kolejnym niebywale interesującym artykule.

Koniecznym działaniem jest też, aby zastanowić się nad przeznaczeniem taśmy. Dlaczego to takie istotne?

ciekawa lampa
Napisał: Faruk Ateş
Na podstawie: http://www.flickr.com
Otóż, od miejsca zastosowania zależy wiele, na przykład niezbędna jasność diod, konieczność stosowania profilu do LED, szczelność czy barwa światła. Do oświetlenia funkcjonalnego, czyli schodów lub blatu w kuchni będziemy potrzebować jak najjaśniejszej taśmy LED, odmiennie jest w sytuacji, kiedy pragniemy podświetlić coś dekoracyjnie, czyli sufit, ściany lub wnęki. W takim przypadku wystarczy taśma o normalnej jakości.

To nie końcówka interesujących wpisów. Czujesz chęć na następne? W takim razie przypinam tu mój link (http://centrumwygody.pl/akcesoria/worki-filtry) do nowej witryny. Oglądaj bez ograniczeń.

Taśmy LED są niewielkie i bardzo elastyczne, z tego względu też wykorzystywane mogą być w miejscach trudno osiągalnych dla innych form oświetleniowych. Można więc spotkać się z ich zastosowaniem w prawie każdym pomieszczeniu domu, lecz także świetnie będą pasować w restauracjach, hotelach czy dyskotekach, a także na zewnątrz – ogrody, podświetlenie elewacji, podjazdu. Zresztą, za pomocą taśm LED możemy podświetlić półki, wnęki, schody, meble, sufity oraz ściany.


Taśmy LED z klasą szczelności o wartości IP65 (tak zwana taśma LED w silikonie) są najczęściej dobierane do łazienek czy łaźni, generalnie do miejsc, w jakich występuje podwyższona wilgotność. Dzięki taśmie RGB na przykład, jaka jest wyposażona w sterownik, można otrzymać kolorowe efekty świetlne, zaprogramować na jeden kolor albo ustalić sekwencję zmian kolorów. Ten sterownik najkorzystniej dobrać w zależności od długości taśmy LED RGB oraz określonych potrzeb zastosowania. Do mieszkań standardowo wybierane są częściej taśmy o barwie białej ciepłej, rzadziej zaś, o barwie białej zimnej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-24 01:08:58
Tagi: LED, taśmy LED