W jaki sposób kupić mieszkanie albo dom? - informator

Odkryłeś dom bądź mieszkanie swoich marzeń na wtórnym rynku? Radzimy, na co warto zwracać uwagę jeszcze przed kupnem, by w przyszłości nie żałować, i w jaki sposób dopiąć wszelkich formalności.


Rozpocznij od obadania internetu, wbijając w przeszukiwarkę na przykład: domy Bydgoszcz. Potem obejrzyj budynek "na żywo". Przed kupnem mieszkania lub domu warto przeznaczyć trochę czasu na sprawdzenie jego stanu prawnego. Pozwoli to nam ustrzec się potencjalnych nieprzyjemności oraz kłopotów. Koniecznie sprawdź księgę wieczystą - nawet kiedy sprzedający zaprezentuje nam wypis z księgi, powinniśmy osobiście przejrzeć ją w Wydziale Ksiąg Wieczystych . Z niej dowiemy się kto jest posiadaczem nieruchomości, a także czy nieruchomość nie jest zadłużona albo obarczona hipoteką.


ceny
Napisał: LARS
Na podstawie: LARS


domy bydgoszcz
Napisał: Purmo
Na podstawie: Purmo


Nim zaczniemy organizować dowolne formalności oraz ubiegać się o pożyczkę w banku, powinniśmy gruntownie obejrzeć domek, który chcemy kupić. Jeżeli w sąsiedztwie znajdują się pola, łąki i lasy, warto również obadać stan zagospodarowania przestrzennego. Może tak być, iż w przyszłości, zamiast czarującej okolicy, będziemy mieli w sąsiedztwie problematyczny węzeł komunikacyjny bądź piaskarnię. A to w dużym stopniu obniża wartość nieruchomości. Bardzo istotny jest stan techniczny budynku. Jeśli nie znamy się na technologii wznoszenia budynków, warto na pierwszy rekonesans wybrać się z zaufanym ekspertem, na jakiego opinii można polegać.
Kupując dom na rynku wtórnym powinniśmy liczyć się z tym, iż budynek nosi ślady użytkowania bądź wymaga remontu. Domy na rynku pierwotnym, szczególnie te w surowym stanie, trzeba będzie wykończyć, a to również łączy się z ponadplanowymi nakładami finansowymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-15 15:11:29
Tagi: dom, kredyt, ekspert, właściciel, posiadłość