Beton jako tworzywo posiadający dużo zastosowań

Beton jest materiałem, który posiada dużo zastosowań. Jest w stanie być gładki, czy też surowy, o chropowatej, nierównej powierzchni. Beton stał się inspiracją architektów wnętrz. Aktualnie betonowe podłogi podmieniają parkiety, panele, oraz ceramiczne płytki w kuchniach i toaletach. Nie szkodzą im spadające obiekty, ani przeróżne kleksy. Wystarczy zaledwie takiego rodzaju podłogi prawidłowo zaimpregnować.


Coraz to więcej amatorów zyskują również w reprezentacyjnych salonach i pokojach dziennych. Beton ozdobny dodaje wnętrzu uroku, lecz również dopasowuje się do pozostałych części wystroju. Można pokryć go farbą, jaka uwydatni prawdziwy kolor, albo pomalować w intensywne barwy. Można mu nadać geometryczne kształty, ale również wzory bardziej delikatne, faliste, będące dekoracyjnym detalem każdego wnętrza.

Zainteresował Cię nasz post? W takim razie wejdź w link do serwisu mieszkanie na sprzedaz koszalin spasowskiego i rozkoszuj się następnymi newsami. W razie pewnych wątpliwości - zwróć się do nas.

Z betonu robi się nie tylko posadzkę, również obudowę wanny, podwyższenie, albo blat.
Szerokie możliwości zastosowania powodują, że przedsięwzięcia stosujące beton ozdobny np. jeger idealnie sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w surowym, minimalistycznym klimacie. Betonowe składy bardzo dobrze wypełniają także ascetyczny charakter industrialnych powierzchni.
beton
Napisał: laser2k
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/laser2k/2738700436/sizes/l/


Dla tych, którym ascetyczny kierunek betonu wydaje się mało ciekawy, interesującym rozstrzygnięciem jest złączenie go z bogato urządzonym wnętrzem, co daje efekt interesującego przeciwieństwa i uwypukla eklektyzm pełni. We wnętrzach minimalistycznych coraz to bardziej modne stają się także paleniska sporządzone z betonu architektonicznego. Takiego typu podejścia zapewniają atrakcyjne rezultaty w zestawieniu z tworzywami takimi jak drewno, skleina, stal, szkło, lub tworzywa sztuczne.


Wielbicielom naturalności i nowoczesności z pewnością przypadną do gustu wszelakie scalania ze szklanymi blatami, czy stalowymi składnikami konstrukcyjnymi jak np. Jeger.

Zachwyca Cię tego typu tematyka? Jeśli tak, to zobacz propozycję (http://www.sklep.betaret.pl/pl/c/Widly/19) pokrewnych tekstów, ponieważ one niewątpliwie także są godne Twojej uwagi.

Z kolei bogato zdobione wnętrza, pełne puszystych materiałów, barwnych akcesoriów, czy drewnianych sprzętów doskonale będą się komponować z surowym i chłodnym betonem. Takie rozstrzygnięcia podkreślają spersonalizowany charakter pomieszczenia.
Beton ozdobny to kwintesencja prostoty, nowoczesności, designu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-11 09:44:07
Tagi: podłoga, wnętrze, beton architektoniczny