Dekoracja elewacji. Sposoby na zmniejszenie kosztów odświeżania starych nawierzchni. Czy malowanie to jedyna opcja?

Często projektując nową przestrzeń albo odnawiając starą zastanawiamy się długo nad tym jak mają wyglądać ściany w naszym domy. Czasem niesamowicie długo zajmuje nim zdecydujemy się na konkretny kolor, tapetę lub też fakturę ściany. Możliwości dekoracji ścian jest bardzo dużo dlatego nie jest dziwne, że ciężko się zdecydować. Jakie wymienić możemy najciekawsze formy dekorowania ściany? Na które warto zwrócić uwagę?

Jak planujemy zabrać się za odświeżenie ścian należy przyjrzeć się w jakim stanie znajduje się obecna powłoka oraz przemyśleć całość prac.
naklejki ścienne
Napisał: enn-here
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może bowiem być tak, iż cała powierzchnia nie wygląda źle oraz gdyby trochę się zastanowić, to możemy dość małym kosztem wygląd ścian poprawić. Pewnie nie wszyscy będą w to w stanie uwierzyć, natomiast rzeczywiście wystarczy trochę kreatywności by pozbyć się największych mankamentów. Pomysłem na zakrycie różnych uszkodzeń są naklejki dekoracyjne. Część ludzi sądzi, że są one charakterystyczne dla pokoi dziecięcych. Rzeczywiście jest dużo wzorów dla najmłodszych natomiast istnieje również dużo odpowiednich chociażby do pokoju dziennego. Motywy roślin czy abstrakcyjne wzory nie tylko zakryją mankamenty lecz na pewno spowodują, iż wnętrze będzie bardziej interesujące i oryginalne. Jak nie chcemy umieszczać na ścianie dodatkowych rzeczy, a
naklejki w pokoju dziecka
Napisał: Jon
Na podstawie: http://www.flickr.com
raczej chcemy zostać przy farbie, to odpowiednie dla nas okażą się szablony do malowania ścian. Są one dobre w miejscach, gdzie ściana nie jest uszkodzona, ale raczej przybrudzona i wymaga odmalowania. Dzięki szablonom można pomalować daną część powierzchni bez konieczności zamalowywania całości ściany.Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy jak również naszego czasu. Szablony tego typu są bardzo proste w użyciu. W sklepach z akcesoriami do remontu domu znajdziemy sporo ciekawych wzorów. Natomiast można też samemu przygotować taki szablon jak tylko mamy troszkę zdolności manualnych, czas oraz chęci na takie zajęcia.
Należy powiedzieć, że takie zabiegi mogą być stosowane tak na podniszczonej ścianie jak również całkowicie nowej. Takie punktowe zajmowanie się powierzchnią ścian jest w ogóle bardzo interesującą formą dekoracji. W ten sam sposób możemy użyć choćby tapety, którą nie nałożymy na całą ścianę (bardzo ładne aranżacje w sypialni), ale na jej część. Można w ten sposób oddzielić przykładowo od siebie dwie przestrzenie o innym charakterze. Jest to interesujący zabieg, jaki sprawia, że w przestrzeni zaczyna się coś dziać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-02 06:33:05
Tagi: szablon, dzieci, przestrzeń