Obiektyw Sigma 35 f1.4 jest najlepszym modelem w swojej klasie. Sprawdź jego charakterystykę i najbardziej istotne zalety

Sigma 35 f1.4 dg hsm jest szerokokątnym obiektywem przystosowanym do współpracy z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi. Dosyć istotne, że szkło jest bardzo wysokiej jakości, a to gwarantuje fachowy obiektyw z dość znacznym otworem względnym.
nowoczesne obiektywy Sigma
Napisał: Christian Sosa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obudowa obiektywu jest nowoczesna, zdecydowanie prezentuje się korzystniej niż w poznanych do tej pory konstrukcjach Sigmy.

Dziewięcio listkowa, zaokrąglona przysłona umożliwia uzyskać rozmycie, ale także pracę w niezbyt silnym oświetleniu. W konstrukcji optycznej obiektywu użyto trzynaście soczewek, zaś siedem z nich jest zrobionych ze specjalnych szkieł. Szkło bardzo dobrze dopasowane jest do zdjęć krajobrazów, portretów czy fotografii ulicznej. Obiektyw jesteśmy w stanie wykorzystywać do zastosowań kreatywnych, odznacza się niezbyt dużą głębią ostrości.

Obiektyw Sigma 35 f1.4 dg hsm zrobiony jest z metalu, dzięki temu konstrukcja jest naprawdę solidna oraz wytrzymała. Przekonaj się sam sprawdź nasze obiektywy.

Szkło jest eleganckie i nowoczesne, ma bardzo interesujące wzornictwo. Jednocześnie projekt jest oszczędny oraz dosyć prosty. Przedni dekielek ma podwójny uchwyt - na krawędzi oraz od wewnątrz. Jest to dosyć przydatne i funkcjonalne. Taki obiektyw faktycznie nie należy do najmniejszych, lecz z pełnoklatkową lustrzanką jest właściwie wyważony. Szkło ma metalowy bagnet, jest tam czerwona kropka, jaka wskazuje punkt mocowania obiektywu. Dla wielu osób minusem z pewnością będzie brak gumowej uszczelki. Jednocześnie, pierścień ustawiania ostrości pokryty jest rowkowaną gumą.
Tego rodzaju rowkowania się również w części bliższej korpusu. Z góry znajduje się okienko, w jakim ukryta jest odległość zdjęciowa.

Ze strony po lewej mamy przełącznik określania ostrości. To bardzo dobry obiektyw szerokokątny, który ma bardzo dużo zastosowań. Idealnie się sprawdza w zakresie reportażu oraz portrecie. Jego siła leży w maksymalnym otworze względnym, umożliwia on na plastyczny brak ostrości, umożliwia pracę w trudnych warunkach oświetleniowych. W takiej klasie ciężko wyszukać lepszy obiektyw, więc inwestycja z pewnością będzie właściwa i zagwarantuje multum satysfakcji. A właściwie to jest najlepsze w fotografii. Ważne są sprawy techniczne, lecz muszą one oddziaływać na proces robienia zdjęć oraz efekty, jakie możemy uzyskać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-30 08:57:06
Tagi: oświetlenie, fotografia, nowoczesność