O czym należy pamiętać jeżeli szukać się będzie dobrego projektu na swój wymarzony dom.

W chwili obecnej osoby szukające planu swojego domu wcale nie będą mieć tak prosto, jak mogłoby się to w pierwszej chwili wydawać. Obecnie najróżniejszych projektów jest dostępnych kilka tysięcy, tak więc naprawdę będzie w czym wybierać. Plany będą się od siebie różnić wielkością budynku, jego kształtem, gabarytami i zastosowanymi technologiami.

projekt piętra
Napisał: Mikhail Golub
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki takiej różnorodności da się do każdej działki dopasować budynek, który w pierwszej kolejności będzie się na niej swobodnie mieścił, lecz również spełni oczekiwania i wymagania. Biura architektoniczne oferujące dobre projekty domów często dają również możliwość ich modyfikacji i przeróbek.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z chęcią pragniemy Cię powiadomić, że następny istotny link oczekuje na Ciebie na nowej witrynie - zanurz się w niej z radością.

Sprawdź szczegóły pod adresem: . Wprawdzie trzeba się będzie przy tym liczyć z pewnymi wydatkami, lecz i tak kupno gotowego planu i dokonanie przeróbek będzie dużo tańsze, niż robienie wszystkiego od nowa. A przeróbki te również wynikają z tego, że ktoś wybierając jakiś projekt (zobacz nowoczesne schody spiralne) nie zawsze zastanawia się nad wszystkimi rzeczami, i potem przy końcowej wycenie nagle się okazuje, że w celu zmniejszenia kosztów należy sporo pozmieniać.

Projekt architektoniczny
Napisał: Cushing Memorial Library and Archives, Texas A&M
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najważniejszą regułą dobrze żeby było wybieranie domu od środka a nie od zewnątrz. Będzie to wynikać z tego, że układ wszystkich pomieszczeń wewnątrz ma znacznie większe znaczenie od wyglądu, jeżeli wnętrze odpowiadać będzie potrzebom, to jeśli chodzi o elewację będzie dużo niedrogich sposobów na poprawienie wyglądu. Układ wewnętrzny jest znacznie trudniej zmienić i tego typu zmiany będą znacznie bardziej kosztowne, więc powinno się ich unikać. Kupując projekty domów energooszczędnych powinno się także mieć na uwadze, aby obrys budynku był nieskomplikowany i prosty, zobacz przykłady: . Wszystkie udziwnienie będzie może ładnie wyglądało, ale znacznie wpływa na koszty materiałów i robocizny, dlatego też trzeba się dobrze zastanowić, czy na pewno będzie ono konieczne i niezbędne. Bardzo dużą oszczędnością przy budowie domu będzie zdecydowanie się na dach dwuspadowy. Tego typu dach potrafi być kilkadziesiąt tysięcy tańszy od dachu wielospadowego, przede wszystkim ze względu na koszty robocizny i drogich elementów wykończeniowych, a będzie służył tak samo długo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-30 15:06:06
Tagi: dach, dom, budynek