Inteligentne mieszkanie, przeciwko inteligentny budynek - czyli, nowe technologie pukają do drzwiczek

Jeszcze kilka latek temu słowa "inteligentne mieszkanie", czy też "inteligentny domek" kojarzyły się z bajkami lub filmami z gatunku Science-Fiction. Teraz jednak słowa te kojarzą się w szczególności z wygodą oraz dużymi pieniędzmi.


termometr
Napisał: weisserstier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czy jednakże w tej konkretnej chwilce bywa to nadal tak drogie jak było jeszcze jakiś czas wcześniej? Przyjrzymy się tym kwestiom w dzisiejszym felietonie!


Rozpocznijmy być może od calutkiego budowli, skupiając się w dalszym terminie na mieszkaniach - najnowszym wpisie. Inteligentny budynek to zagadnienie świadczące o wysoko zaawansowanym technicznie budowli.

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link listwa podparapetowa, a dowiesz się więcej informacji, które Cię niesamowicie zafascynują.

Ów budowla posiada szereg czujników i detektorów po rozsiewanych po calutkim budowli i jego obszarze. Sam system budowli bywa wieloelementowy, lecz jak się okazuje ma w posiadaniu często jedynie pojedynczy panel kontrolny, który obejmuje wszystko wewnątrz obrębie budynku. Tego typu panel nazywamy "zintegrowanym systemem do zarządzania".


Urządzenia
Napisał: Centrum Klima SA
Na podstawie: Centrum Klima SA


Jeżeli chodzi o inteligentne mieszkanie, to jest ono dla wielu wypełnieniem marzeń. Większość części w takim mieszkaniu ( informacje) podlega naszej własnej woli dzięki systemowi, ponad którym mamy pełne panowanie.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej bardziej precyzyjnych informacji dotyczących prezentowanego tutaj tematu. Z pewnością jest on niezwykle emocjonujący.

Zaczynając od automatycznych okien, po nagrzewaną podłogę, a kończąc na samych odrzwiach wejściowych - wszyściutko to posiadamy możliwość sterować wewnątrz danej chwili albo zaprogramować, aby o tej konkretnej oraz o tamtej godzinie coś zrobiło, albo się włączało. Właściwie tego rodzaju mieszkania nie posiadają ograniczeń, wszyściutko zależy wyłącznie od naszych funduszy.


A jak dobrze się po rozgląda w sieci, to istnieje możliwość zauważyć, iż ów mieszkania są już znacznie tańsze niż jeszcze parę lat wcześniej, dzięki czemu więcej ludzi na nie stać!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-23 06:27:11
Tagi: dom, mieszkanie, czas