Zakupić mieszkanie czy postawić dom?

Dużo osób stojących przed podjęciem decyzji o nabyciu lokalu ma problem z podjęciem decyzji czy zakupić nowe mieszanie od dewelopera bądź zdecydować się na coś z rynku wtórnego? Jak jest więc rzeczywiście? Czy warto zdecydować się na nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko zależy od Twoich pomysłów na przyszłość i możliwości finansowych. Zakup mieszkania w dużym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to spory koszt. Gdybyś wybrał kupno w trochę mniej ciekawej okolicy za te same pieniądze mógłbyś nabyć dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.


mieszkanie
Napisał: EnergieAgentur.NRW
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli myślisz, że za kilka lat sprzedasz mieszkanie to bierz takie, które będzie popularne na rynku - dzięki temu lżej będzie Ci sprzedać. Wiedzmy, że deweloperzy oferują mieszkania w stanie surowym - a więc czeka Was jeszcze wykończenie i umeblowanie mieszkania a to jest związane z sporymi kosztami. Kupienie gotowego mieszkania to jednak luksus - dostajesz klucze i jedyne czym się przejmujesz to wyposażeniem według własnych pragnień. Decydując się na postawienie domu od podstaw musisz liczyć się z dużą ilością spraw do załatwienia, koniecznością pilnowania budowlańców a także ciągle pojawiającymi się problemami.

Dodatkowo, może okazać się, że znalezienie działki w dogodnej lokalizacji wcale nie jest takie proste - deweloperom znacznie prościej wybudować blokowisko w centrum miasta. Nieznajomość wymagań, jedna pomyłka, wbrew pozorom drobna może okazać się powodem do ogromnego wzrostu kosztów.
Nowe mieszkania od deweloperów (więcej na rp33.pl) są ciekawe pod względem umiejscowienia, rozmieszczenie mieszkań jest na tyle właściwy, że zawsze da się znaleźć coś dla siebie i co istotne - przecież masz szanse nabyć mieszkanie tak duże jak tylko chcesz.


Sporą zaletą nabycia nieruchomości od dewelopera jest jednak gwarancja ciekawej ceny oraz najmniej papierkowych formalności. Koszt kupna nie koniecznie jest dużo większy od własnej budowy, dlatego że firmy deweloperskie nabywają niedrogie surowce budowlane oraz zatrudniają pracowników na cały etat. Jak widzisz podjęcie korzystnej decyzji o budowie czy też zakupie mieszkania jest wyjątkowo trudne - każdy ma odmienne spojrzenie na problem.
Autor: Aleja Rzeczpospolitej 33

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-19 01:24:14
Tagi: dom, mieszkanie, działki