Niby prosta rzecz, która ma jedno zastosowanie, a tak dużo kryje ciekawych rozwiązań. O czym mowa?

Zdaje się, iż tak naprawdę niektóre sprawy nie odnajdują bardziej znacznego zastosowania. Te przekonanie pokutuje w sytuacji wielu przedmiotów codziennego użytku, tymczasem jest całkowicie inaczej, o czym właśnie będzie traktował ten artykuł.
Układanie taśmy akustycznej
Napisał: Knauf Sp. z o.o.
Idealnym przykładem jest taśma samoprzylepna, coraz bardziej popularna w wielu zastosowaniach. Najlepiej nadaje się, ażeby wyczyścić pilniczek do paznokci. A jak już wiemy bardzo go trudno oczyścić, więc ten nieskomplikowany sposób może cię bardzo pozytywnie zaskoczyć. Jak tego dokonać? To proste naklej ją na pilniczek, w dalszej kolejności mocno dociśnij, a na końcu żwawo zerwij. To naprawdę łatwy sposób, ażeby pozbyć się każdego z zabrudzeń. Taśma klejąca jest też dobra, by oduczyć kota drapania mebli. Zdarzyć się bowiem może, iż twój mały pupil może zostawiać niezbyt miłe zarysowania na różnych meblach. Całe szczęście dzięki taśmie klejącej bez problemu można go oduczyć tej niezbyt fajnej praktyki.

Po prostu, posyp kawałek pieprzem, a później naklej na boku szafy lub innego mebla. Koty nie znoszą zapachu pieprzu, w konsekwencji więc twój pupil nie będzie już miał faktycznie ochoty, by ostrzyc pazurki w niepożądanym miejscu. Pozostałe zalety taśmy samoprzylepnej? Można bez trudu zebrać drobne kawałki szkła. Na co dzień takie niezbyt miłe sytuacje mają miejsce, wtedy, jak rozbije nam się szklanka. Większe kawałki szkła pozbieramy normalnie, gorzej jednakowoż, że małe w niektórych miejscach pozostaną i będą stanowić zagrożenie. Ażeby się więc nie pokaleczyć, stosuj prosty trik. Szklane okruszki bez trudu będą przyczepiać się do jej powierzchni, więc nie będzie potrzeba zbierania ich dłonią. Nie będzie także ryzyka, iż coś przeoczymy. Kolejny sposób to własnej roboty lep na muchy. Po co używać jakieś chemiczne preparaty, jak domowym sposobem sami zrobimy najlepszą broń na te owady. Lep będzie jeszcze bardziej skuteczny, jak posmarujesz go czymś, co zachęci owady, na przykład miód. I jeszcze jeden pomysł, to oprawienie świecy w świeczniku.Brzmi dziwacznie? Nie przejmuj się, to kolejny idealny oraz praktyczny sposób, jaki się sprawdza. Czasami jest właściwie tak, iż smukła świeczka jest bardziej wąska niż dziurka w świeczniku. To sprawia, że nie ma stabilności, co ogólnie może doprowadzić do niebezpieczeństwa. Można jednak pogrubić końcówkę świecy dzięki oklejeniu ją taśmą klejącą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-16 20:23:15
Tagi: owady, zapach, praktyki, Muchy, artykuł, pupil