Jak odmienić zwykłą ścianę

Ozdabianie ścian w pomieszczeniach jest zwyczajem, który znany jest praktycznie od najdawniejszych czasów. Ozdoby te bywają różnych rozmiarów i ze zróżnicowanych materiałów. Mogą również pełnić funkcje wyłącznie ozdobne lub praktyczne. Rola praktyczna będzie polegała na zakryciu uszkodzonego czy w inny sposób źle wyglądającego fragmentu ściany. Tradycyjnymi ozdobami ścian, które wciąż spotyka się w wielu domach, są obrazy. Są więc dzieła malarzy klasycznych i ich reprodukcje, a także produkowane na skalę masową obrazy przedstawiające rośliny czy widoki.
Obrazy
Na podstawie: http://pixabay.com
Niektórzy ludzie wykonują także zdjęcia swoich bliskich i ozdabiają nimi ściany. Przy dzisiejszym poziomie technologii możliwe jest wywołanie właściwie każdego zdjęcia w wybranym formacie. Do wyboru ma się również różne rodzaje papieru, matowego i z połyskiem. Do produktów nowoczesnych należą także takie elementy jak fototapety na ścianę.

Wykorzystanie tapet Jednym z powszechnych typów dekoracji ściennych są też tapety. Kładzenie tapet nie jest czynnością trudną i każdy powinien sobie z tym poradzić. Wybór elementów tego rodzaju jest bardzo bogaty, tapety są dostępne w każdym punkcie z elementami wystroju pomieszczeń. Na dzień dzisiejszy jednak często rezygnuje się z tapet. Dzieje się tak dlatego że tapety zazwyczaj nie pasują już do nowoczesnych wnętrz i czasami kojarzą się ze złym gustem. Z drugiej strony jednak w domach i mieszkaniach o wystroju stylizowanym na dawny tapety mogą być bardzo dobrym wyborem, zwłaszcza te o motywach kwiatowych.
Fototapeta - kontynenty
Na podstawie: http://demur.pl/inspiracje
W wielu domach można jeszcze zobaczyć tapety, szczególnie w pokojach dzieci, w których najbardziej sprawdzają się tapety z wizerunkami zwierząt czy bohaterów bajkowych.

Fototapety Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest używanie fototapet. Są to zdjęcia wydrukowane na bardzo dużych formatach, za pomocą których można udekorować całą ścianę w pomieszczeniu. Fototapety mogą przedstawiać właściwie wszystko, od krajobrazów i widoków wielkich miast aż po samochody. Oprócz tego istnieje możliwość otrzymania gotowego produktu z dostarczoną przez klienta fotografią.

Sprawdź jakie ekstra źródło (https://www.inter-deco.pl/) było naszą inspiracją. Nie będziesz żałował i z radością przeczytasz wpisy o tym zajmującym temacie. Wejdź w ten link.

Fototapety często można spotkać w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym, jak również w różnego rodzaju restauracjach czy barach. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie 3D na fototapetach.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-16 07:57:15
Tagi: obraz, Wystrój, zdjęcia, fototapety, tapeta, ściana