Jak uruchomić gospodarstwo rolnicze?

Choć prowadzenie własnego gospodarstwa rolniczego przynosi poczucie wolności a także przyjemność obcowania z naturą, to trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jest to wariant samo-zatrudnienia, w jakim dochody zależne są od kilku czynników: pogody, popytu i podaży.


kwiaty w oknie
Napisał: Susanne Nilsson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ryzyko wpływu aury na pokłosia jest rzeczą oczywistą, stabilność w popycie i podaży jest sprawą szczególnie istotną w wytwórczości owoców oraz warzyw, gdzie każdego roku możesz zmienić uprawę na przykład kalafiora na fasolkę. Gospodarstwo rolne założyć jest bardzo łatwo – starczy kawałek gruntu o wielkości powyżej hektara, a zarazem - nadzwyczaj trudno.
Najłatwiej gospodarstwo otrzymać w spadku i to najlepiej razem z erudycją pokoleń w temacie uprawy ziemi jak też produkcji zwierząt, a również z potrzebnymi machinami takimi jak mieszalnik karmy.

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta. Oferujemy usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie czekaj i poznaj się, w jaki sposób pracujemy.

Jeśli jednak nie mamy takiej opcji, zaś bardzo pragniemy żyć z ziemi, wówczas powinniśmy upewnić się, iż mamy właściwe wykształcenie. Jest nam ono niezbędne do tego, żeby skorzystać z unijnej pomocy, a ta zaś będzie niezbędna, by przeżyć. Należy mieć co najmniej zawodowe, bądź średnie wykształcenie ( koniecznie w konkretnym kierunku). W ramach unijnych dopłat można też ubiegać się o pieniądze na częściowe sfinansowanie kupna środków służących do dość kosztownej wytwórczości rolniczej.


W opłacaniu takiego zakupu pomaga wiele instytucji, do których kontakt otrzymać można w LGD. Niestety wsparcie to polega przede wszystkim na opracowaniu dokumentacji, natomiast finansowanie na wzięciu pożyczki w jednym z banków kooperujących z podmiotami rolniczymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-13 10:27:17
Tagi: Auto, grunt, pomoc, typ