Ogrzewanie zimą. Instalacje grzewcze domów – czy to rozwiązanie nowoczesne?

Wiele osób szuka sprawdzonego rozwiązania problemu ogrzewania mieszkania, które naprawdę będzie optymalne pod wieloma względami: kosztów montażu samej instalacji, kosztów użytkowania czy bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła wpisuje się w jedno z optymalnych rozwiązań?

cieplna pompa
Napisał: Peter Stevens
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście na początku pojawia się pytanie, jak to właściwie działa? Skoro pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną, pozyskiwaną z natury (słońca, wody, powietrza), czy będą sprawnie pracować niezależnie od tego, czy sezon grzewczy będzie długi, czy nie? Jeśli myślimy o optymalnym ogrzewaniu, mamy na myśli równe rozłożenie ciepła w całym naszym wnętrzu, możliwość zaprogramowania temperatury, która ma być stała na przykład w łazience i sypialni, a chcemy żeby była ona wyższa niż w salonie. Czy to przejdzie próbę jeżeli zainwestujemy w ogrzewanie pompą ciepła? Wygląda na to, że tak, bo naprzeciw wychodzą metody nowoczesne, ale sprawdzone.

Czy chcesz przeczytać analogiczne porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Lancuch-zrywkowy-do-drewna/32) podobne wiadomości dotyczące tej kwestii - odsyłacz jest tu.

Przede wszystkim należy zadbać o to, by instalacja pompy ciepła była dobrze zaplanowana (sprawdź ofertę). Aby nie zanotować zbyt dużych strat ciepła, a maszyny, takie jak sama pompa, kolektory i kotły kondensacyjne, dobrze zaplanowane i umieszczone. Mogą w tym pomóc szczegółowe kalkulacje przygotowane przez fachową firmę. Co więcej, odpowiednio zaprogramowana pompa pozwala znacznie obniżyć wysokość opłat. Początkowo rzeczywiście decyzja o tym, żeby zainwestować w ogrzewanie pompą ciepła, może być odwlekana, bo powstrzymywać może nas dość wysoka cena urządzenia i całej instalacji, bo może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (z wliczonym montażem i z budową wymiennika ciepła). Jednakże przy decyzji przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, że jednorazowo to duży wydatek, ale zagwarantuje on wieloletnie korzystanie z zainstalowanego w naszym domu układu grzewczego. Nie pociąga za sobą też wysokich kosztów w trakcie użytkowania, choć potrzebuje źródła energii elektrycznej.

poznaj szczegóły
Napisał: Chan Bliss
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobrze narysowana instalacja pompy ciepła ( NANOTERM) zwraca kilka razy więcej ciepła niż włożyliśmy do niej energii elektrycznej, bo pobiera ciepło z gruntu i, po zwiększeniu temperatury w pompie ciepła, wraca do naszych kaloryferów.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://bramy-drewniane.pl/pl/kontakt/) a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Rozwiązanie jest bezproblemowe, bezpieczne i czyste, czyli jednym słowem nowoczesne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-12 08:20:18
Tagi: ogrzewanie, ciepło, pompa