Jak unowocześnić swój dom? Czy zastosowanie systemu inteligentnego to właściwa idea?

Sterowanie domem jest naprawdę komfortowe, a może stać się jeszcze mniej skomplikowane, jak zintegrujemy zarządzanie różnymi urządzeniami i instalacjami w jeden system.


Takie systemy inteligentne minimalizują liczbę niezbędnych do obsługi i kontroli czynności.
sterowanie oświetleniem
Napisał: Steve Larkin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do zarządzania roletami, oświetleniem czy ogrzewaniem można najzwyczajniej wykorzystać elementy systemu alarmowego, takiego rodzaju jak czujniki, manipuLatory i centralę. Jedną z najbardziej istotnych funkcji bardzo często realizowanych przez domową automatykę jest sterowanie oświetleniem- odwiedź. Możemy go doskonale zautomatyzować, z pewnością warto skorzystać z możliwości wyłączania go w całym mieszkaniu jednym przyciskiem, kiedy wszyscy wychodzą.


systemy inteligentne
Napisał: Stolbud Włoszczowa
Na podstawie: Stolbud Włoszczowa


Będziemy mieć w takiej sytuacji pewność, iż wraz z uzbrojeniem alarmu zachodzi wyłączenie światła w każdym z miejsc. Nie musimy w takiej sytuacji wybierać się do garderoby na piętrze lub do najdalej położonego pokoju, aby sprawdzić czy jakaś żarówka będzie bezsensownie zapalona.

Jak uważasz? Czy uda Ci się znaleźć dane na omawiany temat? Z pewnością tak - przejdź po tym linku (http://wienerberger.pl/produkty/dachowki-ceramiczne-i-akcesoria-koramic.html) i odszukaj informacje tu.

Podobnie jak zarządzać oświetleniem, możemy także roletami. Są w stanie być automatycznie opuszczane w całym mieszkaniu w momencie uzbrajania alarmu i podnoszone wraz z jego wyłączaniem. Jeśli chcemy zmylić złodzieja, to można uruchomić funkcję podnoszenia i opuszczania rolet w określonym czasie, by zasymulować obecność, jak w domu nikogo nie ma.

Masz chęć zgłębić inny aspekt tej sprawy? Przejrzyj więcej porad na stronie (http://www.mega-pol.com/8,7,handel_zlomem.html) - one niewątpliwie mogą rzucić nowe światło na analizowany problem.

System może sterować też oknami- strona o systemy inteligentne.


Po zainstalowaniu siłowników trzeba tylko nacisnąć przycisk, by uchylić jedno z nich lub kilka jednocześnie, nawet w takim celu nie musimy podnosić się z łóżka.
Wychodząc z mieszkania, nie musimy sprawdzać, czy każde jest już zamknięte. Zarządzająca nimi centrala alarmu wykona to za nas, a jeśli będzie taka potrzeba, to zamknie je za pomocą siłowników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-12 14:26:18
Tagi: Lato, instalacja, części, element, możliwości