W jaki sposób zakupić budynek na wtórnym rynku, by remont nie okazał się koszmarem

Kupno domu na rynku wtórnym to zawsze wielka niewiadoma. Nawet gdy oferta jest wyśniona, to może się okazać, iż remont domku będzie koszmarem i pochłonie ogromne środki.


Stąd zanim parafujesz umowę, musisz skontrolować stan techniczny domu.


opłaty
Napisał: sailn1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co powinniśmy sprawdzić? Od czego począć? Odpowiedzialność jest wielka. Jeśli zdecydujemy się nabyć budynek, w jakim potem ujawnią się ukryte niedociągnięcia bądź nie zauważymy ich na czas, czekają nas niemałe koszty. Poprośmy posiadacza budynku, ażeby przedstawił projekt domku. Na jego podstawie można zidentyfikować, jakie wykorzystano konstrukcyjne rozwiązania (ściany, stropy) i surowce.

Jeżeli chcesz wiedzieć sporo na ten temat, to wejdź na naszą następną stronę oraz dowiedz się i sprawdź (http://www.kominlux.pl/systemy-kominowe/zielona-gora/) czegoś innego o tym wątku.

Jeśli chodzi o nowsze domy nie powinno być problemu z odnalezieniem projektu, gorzej może być ze starszymi budynkami. Z drugiej strony dokumentacja nie świadczy o tym, że domek był wykonany według projektu.


domy


Następnie analizujemy, czy konstrukcja jest w dobrym stanie. Wypatrujemy rys i pęknięć. Takowe punktu sygnalizują, że coś niedobrego dzieje się z murem a także z fundamentem.

Zainteresował Cię opisywany w tym serwisie temat? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik - więcej przeczytasz w linku.

Co jest powodem popękania ścian zewnętrznych czy też wewnętrznych? Powody mogą być różne. Mogło do niego dojść na skutek nierównomiernego osadzania się domku czy też uszkodzenia fundamentów. Jeśli na ścianie domu jest kran, woda wpada do kratki odpływowej. Jeżeli odpływ będzie nieszczelny, przez lata woda dostawała się pod domek. To może spowodować upłynnienie się gruntu w owej części domku. Fundament traci wtenczas nośność.


Kiedy zrobimy takowe odkrycie, nie starczy pobieżne przyjrzenie się budowli. Profesjonalista musi gruntownie zbadać zakres uszkodzeń jak też sposób naprawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-05 18:46:22
Tagi: ściany, części, grunt, surowce