Projektant schodów

Budowa domu związane jest z wieloma decyzjami. Wybór projektu, stylu budynku, metrażu domu, to czy powinien być parterowy czy piętrowy, to tylko niektóre z nich. Jeżeli wybierzemy dom piętrowy, dochodzi jeszcze kolejny wybór, a mianowicie schody.

Jaka forma jest najlepsza?Jak każdy element wystroju muszą one być dobrane do stylu domu. Powinniśmy zacząć od wyboru ich bryły. Możemy zdecydować się na najpopularniejsze schody zakręcające w jednym miejscu, a możemy wybrać na przykład schody spiralne. Zastanówmy się jednak nad ich użytecznością i potrzebami domowników. Jeżeli mamy małe dzieci, schody w takiej formie mogą stanowić zagrożenie - ale możemy to w łatwy sposób rozwiązać - planując pokój dla dziecka na parterze. Spiralne schody są bardzo efektowne, są lekkie i dodają pomieszczeniu nowoczesności. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na metalowe.

schody
Napisał: InterAkcja Robert Turski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drewniane czy metalowe

Kolejna sprawa to materiał, z jakiego schody będą wykonane. Drewno jest bardzo klasyczne i generalnie typowe schody drewniane projekt SD będą pasowały do każdego wnętrza. Nie będą go dominowały, będą raczej wyglądały dyskretnie. Schody metalowe są bardziej wyszukane, i będą zwracały uwagę.

Jeśli wciąż nie udało Ci się wyszukać nic ciekawego, to sprawdź pod tym linkiem (http://www.dzwigmar.pl/realizacje.html), tu z pewnością odnajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz użyteczne.

Można wykorzystać je jako element dekoracyjny w domu. Możemy także wybrać takie schody, które stopnie będą miały drewniane, a balustradę z metalu lub szkła - to bardzo interesujące połączenie.

Dopasuj schody do podłóg

Ważny jest też kolor.

Zobacz jakie ekstra źródło zostało naszą zachętą. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przeglądniesz wpisy o tym ciekawym temacie. Wejdź w podany link.

Musimy pamiętać, że schody powinno się dobrać do koloru podłogi. Ciemne podłogi i schody mogą pomniejszyć wnętrze. Jeżeli lubimy światło i przestrzeń o wiele lepszym wyborem będą jasne kolory.

Niezależnie od tego, co wybierzemy trzeba zwrócić uwagę na to by schody i balustrady ) pasowały do projektu całego domu. Do nowoczesnych wnętrz dobierajmy nowoczesne schody, do wnętrz retro lub bardziej rustykalnych - możemy wybrać rzeźbione drewniane. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli mamy problem z podjęciem takiej decyzji, zawsze możemy poprosić o pomoc dekoratora wnętrz, który wymyśli kilka różnych aranżacji. Na pewno ułatwi nam to podjęcie ostatecznej decyzji

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-05 21:14:22
Tagi: schody, drewna, formy, stylu, pomoc, drewniane, kształtu, bryły, radę