Laser w poligrafii

Laser towarzyszy nam już od pięćdziesięciu lat. Niewiele jest technologii, które wykazują tak wielką gamę zastosowań. laser jest przydatny w produkcji, nośnikach optycznych, badaniach pomiarowych, technologii podboju kosmosu, lecznictwie, technologiach namierzających w militariach, łączności, w sztuce i poligrafii.

W tym poradniku największą uwagę zwrócimy właśnie na poligrafię. Wyjaśnię, do czego przydać się może grawerowanie laserem i jakie właściwości mają plotery laserowe -

Cięcie metalu
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Laser znakomicie nadaje się do wypalania precyzyjnych linii. Jest w stanie kroić rozległą gamę powierzchni, od drewna, przez plexi, aż po stal kwasoodporną nawet. Znakowarka laserowa w przedsiębiorstwach poligraficznych świetnie wygraweruje na przykład tablice, trofea, wszelkiego typu emblematy, nazwy i cyfry metalowe. Świetnie się sprawdzą przy wyrobie żetonów, plakietek i każdego typu inskrypcji na dowolnej powierzchni. Nowoczesne grawerowanie laserem spełni praktycznie każde zlecenie poligraficzne, jakie sobie zażyczymy.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś faktycznie niezwykle interesującego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Poza tym dostaniemy gwarancję, że wypalone linie okażą się bezbłędnie proste. Poleczmy cięcie laserem TRULASER 5040 fiber z Trudisk 5001.W bogatym spektrum laserów do grawerowania, najchętniej stosowane są dwa. Laser CO2 jest cudownie dokładny, charakteryzując się dokładnością nawet jednej tysięcznej milimetra. Interesującą sprawą jest, że używa się go też w poprawie wyglądu twarzy.

Poszukujesz ciekawych informacji na opisywany temat? To świetna chwila, gdyż został przygotowany polecany wpis, który ma ważne dane na taki temat.

Z jego pomocą można usunąć niektóre typy zmarszczek, a także załatać obszerne blizny po uporczywym trądziku.

Często używanym maszyną w poligrafii jest ploter laserowy. Wyśmienicie nadają się one do prostszych zleceń, a komfort i automatyzacja obsługi jest chwalona w wielu firmach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-28 16:20:12
Tagi: wygląd, laser, Blizny