Jakiego rodzaju wymagania powinno się spełniać, żeby zostać rzeczoznawcą majątkowym?

Istnieje kilka fachów, jakie obwarowane są określonymi wymogami, jakie należy spełnić, aby móc dostać pracę na określonym stanowisku. Jednym z takich zawodów jest rzeczoznawca majątkowy – po to, by pracować w tym zawodzie obligatoryjne jest wyrobienie określonych uprawnień. Jakie rodzaju konkretnie? O tym poniżej.


Należy zacząć od początku, a mianowicie od szeregu cech osobowości, których wymaga się od kandydata na takie stanowisko. Żeby dostać pracę na takim stanowisku powinno się być przede wszystkim osobą bezstronną, gdyż w grę wchodzi nierzadko rozstrzyganie różnego rodzaju kłótni na tle spadkowym. Szczególnie pożyteczną cechą u osób na omawianym stanowisku zdaje się być profesjonalne podejście. Rzeczoznawca majątkowy powinien mieć ogromny zakres informacji w temacie np.

Jeśli czytasz niniejszy artykuł, to niewątpliwie jest on dla Ciebie bardzo pasjonujący. Tu także jest notka z serwisu (https://radca-pr.pl/oferta/prawo-wlasnosci-intelektualnej/), która posiada równie ciekawe zagadnienia.

nieruchomości w terenie , a także zmianach na rynku.

kalkulator
Napisał: Chris de Kok
Na podstawie: http://www.flickr.com
Profesjonalizm dotyczy też tego, iż oprócz kurczowego spełniania określonych standardów, rzeczoznawca majątkowy powinien posiadać taką ilość doświadczenia, żeby brać pod rozważanie niecodzienne aspekty, jakie przekładają się na cenę np. określonej nieruchomości. Wbrew pozorom, aby być rekinem w danym zawodzie, a tym samym nie być oskarżonym o nie zachowanie obiektywizmu, trzeba się mocno napracować. Przyda się także znaczna garść wytrwałości do trudnych kontrahentów, z jakimi przyjdzie często współpracować w określonym zawodzie.


egzamin
Napisał: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli rozchodzi się o normy prawne określające możliwość obejmowania rzeczonego zawodu to są one jasno określone w ustawie o gospodarce nieruchomości z 21 sierpnia 1997 roku. Rzeczoznawca majątkowy musi przede wszystkim mieć pełną zdolność do czynności prawnych, a co jest z tym bezpośrednio powiązanie, nie może być osobą z wyrokiem. Od niemal paru lat do sprawowania tego stanowiska wymagane jest tylko wykształcenie wyższe I stopnia – wcześniej rzeczoznawca majątkowy miał obowiązek mieć tytuł magistra. Aktualnie konieczne jest za to zaliczenie podyplomówki w dziedzinie oceny nieruchomości, a także odbyć obowiązkową półroczną praktykę zawodową. Ostatnim, i tym samym najistotniejszym, obostrzeniem jest zaliczenie z wynikiem bardzo dobrym państwowego egzaminu uprawniającego do podejmowania pracy jako rzeczoznawca majątkowy. Dzięki tak rygorystycznym wymogom, możemy później korzystać z profesjonalnych usług rzeczoznawców majątkowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-21 09:20:51
Tagi: nieruchomości, koszt, egzamin, standardy