Czy warto od razu stawiać docelowe ogrodzenie posesji, czy też podczas budowy dobre okaże się tymczasowe?

Pierwsze co przychodzi nam na myśl po zakupie działki, to ogrodzenie jej, by wydzielić w dokładny sposób przestrzeń, jaką zamierzamy zagospodarować. Zastanawiamy się wtedy nad tym czy wykonać ogrodzenie tymczasowe, czy może już to docelowe, które będzie nam służyło też później.


Ogrodzenie tymczasowe z
ogrodzenie
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
siatki, to dobry wybór jeżeli chcielibyśmy docelowo ogrodzić działkę przykładowo bardziej ozdobnym płotem. Wtedy warto stworzyć coś, co łatwiej będzie rozebrać na wypadek przyjazdu większych pojazdów właśnie podczas stawiania domu. Jeśli natomiast planujemy ogrodzić posesję siatką, to tego typu ogrodzenie można wykonać na początku. Producenci paneli ogrodzeniowych (więcej: anotis.com.pl/) bowiem oferują duży wybór gotowych paneli z siatki, jakie szybko się zakłada oraz demontuje. Będą doskonałe zarówno na początek, gdyż nie mają podmurówki i da się je łatwo ściągnąć, jak też na stałe, na przykład na tylne ogrodzenie posesji. W sklepach jest spory wybór różnych motywów. Jeśli chodzi o ogrodzenia Wrocław identycznie jak inne duże miasta posiada dużą ofertę tego typu artykułów, zobacz: ANOTIS.
ogrodzenie
Napisał: Karim D. Ghantous
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jest oczywiście możliwość zamontowania od razu ogrodzenia stałego, natomiast trzeba wiedzieć o paru kwestiach. Trzeba wykonać od frontu ogrodzenie tymczasowe, które umożliwi wjazd ciężkim, większym samochodom. Bramy panelowe muszą mieć co najmniej cztery metry szerokości, a w miejscach, w jakich poruszanie się autem jest utrudnione, to nawet i sześć metrów. Z tego powodu przy dość małej działce, około 1000 metrów kwadratowych, dobrze jest poczekać z ostatecznym ogrodzeniem na koniec prac budowlanych, gdyż możne zostać szybko uszkodzone przez duże pojazdy np. ANTOIS.


Myśląc nad tym czy ogrodzić w prowizoryczny sposób plac budowy, czy też postawić bardziej solidny płot, warto brać pod uwagę jeszcze jedną kwestią. Chodzi o to, że zgodnie z prawem budowlanym każdy właściciel ma obowiązek zabezpieczyć w odpowiedni sposób taki plac budowy. W razie sytuacji, gdy ktoś dajmy na to złamie nogę wpadając w wykopany dół, to właśnie właściciel jest odpowiedzialny za takie sytuacje.

Kolejna kwestia to ochrona przed złodziejami. Do tego celu stosuje się ogrodzenie z siatki naciągnięte na metalowych słupkach, które znajdują się w odstępach około 3 metrów.

Jeżeli zaabsorbował Cię opisywany artykuł, kliknij szybko tutaj, gdyż świetna strona (https://www.nurtex.pl/) z pewnością też jest godna Twojej uwagi.

Takie gotowe zestawy, chroniące tymczasowo można kupić w wielu marketach budowlanych. Należy wkopać słupki tak głęboko, ażeby ogrodzenie nie przewróciło się.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-19 08:01:36
Tagi: działka, plac budowy, ochrona