Jesteś bezrobotnym humanistą z Zamościa?

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych przestał być obietnicą powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się powszechnym. Niewątpliwie, wykształcenie może być szansą na drogę do sukcesu - poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, zwłaszcza zawodowych. Warto się jednak zastanowić czy w każdym wypadku wiąże się ze satysfakcją i dobrymi zarobkami? Czy brak wyższego wykształcenia zamyka wrota na znalezienie naszej wymarzonej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i zawodu, jednak z całą pewnością – bez dyplomu można żyć. I to na całkiem przyzwoitej stopie. W branży artystycznej nie oczekujemy od swoich ulubieńców dowodów na ukończone szkoły. Nagradzamy ich umiejętności, urok i magnetyczną osobowość.
oferty pracy
Napisał: Commander, U.S. 7th Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znana artystka polskiego showbiznesu do dziś ma wykształcenie „średnie”,a nie przeszkadza jej to być kochaną przez fanów artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i dar wyrażania uczuć. A a tych umiejętności nie można posiąść na żadnych uczelniach. (Zobacz oferty pracy ropczyce) A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest pożądany na rynku? Tutaj liczy się pewność siebie a także skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to kluczowa cecha która precyzuje ten zawód. Do pewnych profesji należy mieć po prostu predyspozycje. (Oferta: praca agent ubezpieczeniowy) Nie znaczy to oczywiście, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy. Mechanik samochodowy lub stolarz również muszą posiadać wiedzę i kwalifikacje dające prawo do wykonywania zawodu.Na ratunek wtedy spieszą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który mimo wszystko w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a jest możliwość, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, możemy się przekonać, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, sukces zagwarantować nam może jedynie praca, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach zdarza się, że znakomity kucharz jest w stanie zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 06:01:36
Tagi: praca, Mechanik samochodowy