Elegancka, stylowa podłoga to wizytówka wszystkich mieszkań

Poza tym podłogi spełniają ważne zadanie użytkowe, gdyż po nich każdego dnia mieszkańcy będą przemierzać setki metrów. Zależnie od charakteru pomieszczeń stosuje się różne materiały, przykładowo w kuchniach i łazienkach najpraktyczniejsze są płytki, które są odporne na wodę i łatwo się je czyści.

drewniana podłoga
Napisał: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Za to w salonach dużo lepiej będzie się sprawdzać drzewo w różnych wariantach, tak więc do dyspozycji będzie dość spory wybór podłogowych materiałów. Wiele osób montuje różne odmiany paneli, są one łatwe w montażu, dość tanie i solidne. Imitują wiele popularnych gatunków drewna, a w wielu przypadkach ich górna warstwa wykonana będzie z prawdziwej drewnianej warstwy. Najlepsze jakościowo i uznawane za ekskluzywne i solidne są parkiety, wykonane są one najczęściej z najlepszych gatunków drzewa, takich jak buk czy dąb, i odpowiednio przygotowane posłużą przez wiele dziesiątków lat.

Parkiet żeby mógł długo służyć powinien być pokryty dobrą, odporną na uszkodzenia mechaniczne warstwą farby. Po pewnym okresie używania taki proces trzeba wykonać ponownie, zdzierając przed tym wierzchnią warstwę. Proces ten jest zwany cyklinowaniem, i będzie miał na celu wyrównanie podłogi przed zabiegami konserwacyjnymi. Cyklinowanie () realizuje się w kilku etapach nowoczesnymi urządzeniami nazywanymi cykliniarkami. Górną część parkietu ściera się papierem ściernym, zaczynając od najgrubszego, mającego za zadanie pobycie się zużytej powierzchni, aż do całkiem delikatnego, służącego do ostatecznego gładzenia.Dodatkowo jeśli w parkiecie są jakieś ubytki, to wtedy je można je zaszpachlować, dzięki czemu po tych wszystkich zabiegach dostaje się idealnie gotowy na malowanie parkiet. Dzisiaj spora część rzemieślników którzy się zajmują takimi usługami ogłasza się w sieci internetowej, na dużej części ich stron znaleźć także można cyklinowanie wrocław cennik, przez co samodzielnie będzie można oszacować wstępne koszty remontu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-16 13:20:37
Tagi: podłoga, remont, parkiet