Typy pilarek tarczowych i ich zastosowanie w obróbce metalu

Pilarki tarczowe to z pozoru proste narzędzia, których działanie i zastosowanie jest wszystkim znane. Okazuje się jednakże, że w tej kategorii mieści się ogromna ilość urządzeń, które zadziwiają swą techniką jak też inwencją zastosowanych podejść.
Piła tarczowa powinna być głównym urządzeniem w wyposażeniu każdego z majsterkowiczów, bowiem pozwala na cięcie zarówno drewna, płyt wiórowych jak też fragmentów stworzonych z plastiku.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania tu, ponieważ te teksty na pewno również są warte przeczytania.

Z racji swojej wielofunkcyjności piła tarczowa sprawdzi się zarówno w profesjonalnych stolarniach, jak i w warunkach domowych. Częścią tnącą piły tarczowej jest krągła tarcza z ząbkami. To dokładnie one w dużej mierze decydują o efektach pracy. Znaczący jest nie tylko ich wymiar, ale też stopień starcia. Przed przystąpieniem do pracy warto dostosować rozmiar ząbków do tworzywa jakie zamyślamy ciąć (małe ząbki tną precyzyjniej a także nie szarpią ciętej powierzchni). Piły tarczowe występują w dwóch wersjach: ręcznej i stołowej. Wybór właściwego urządzenia winien być zatem podyktowany tak przyszłym wykorzystaniem urządzenia, jak również warsztatem którym dysponujemy. Pilarka stacjonarna sprawdzi się do cięcia taśmowego a także obiektów jakie będą miały zbliżoną formę. Jest narzędziem mniej precyzyjnym niż piła (sprawdź koniecznie - odnowa pił tartacznych) manualna, jednak - ze względu na swą budowę- jest w wyższym stopniu stateczna. Z kolei piły ręczne zajmują o wiele mniej przestrzeni i - co ważne - są przenośnie. Dobrze jednak mieć pojęcie iż można zakupić pilarkę ręczną , którą da się zainstalować do specjalnego stołu. Niektóre z modeli pilarek manualnych mają dodatkowe prowadnice ułatwiające precyzyjne cięcie. W sprzedaży dostępne są również takie, które mają zamontowany upraszczający precyzyjne cięcie laser.Piły tarczowe niosą z sobą niemałe zagrożenie zranienia, konieczne zatem jest zachowywanie ostrożności w czasie pracy z podobnymi narzędziami. Osiągalne na rynku piły tarczowe muszą być zaopatrzone w odpowiedni system zabezpieczeń, na jaki składają się osłony tarczy piły czy również zlokalizowany w zasięgu dłoni wyłącznik motoru. Prócz tego obowiązkowo powinno się używać okularów osłonowych w czasie pracy. Jeśli należycie przemyślimy nabycie pilarki, z pewnością wybierzemy niezawodne urządzenie na lata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-15 17:20:38
Tagi: cięcie, system, Pilarki, pracy, tarcza